František Kozmon: Vlk

O Kozmonových knihách som už na blogu písala, zaujal ma Potkan a bavila ma Kukučka, preto keď sa mi naskytla šanca prečítať si štvrtý diel s názvom Vlk, dlho som neváhala.

Kapitán Marek Wolf sa vydáva na cestu do Kanady, v ktorej prežil veľkú časť života a zanechal tam najmä množstvo kolegov, ktorí netušili, prečo sa pred časom tak rýchlo zbalil a odcestoval na Slovensko.

<strong>Vlk</strong> Book Cover
Vlk Ikar 2019

Vlk je zatiaľ Wolfov najosobnejší príbeh, pretože sa deň v ňom točí najmä okolo jeho otca. Marek vie, že bol policajtom a angažoval sa v boji proti mafiánom, ale ako to býva, veci nie sú ani jednoduché, ani čiernobiele a nakoniec je to vlastne oveľa viac o mafii ako o policajtoch.

Dalo by sa teda povedať, že Vlk je Kozmonov pokus o mafiánsky román, no jeho kvalitu si veľmi nedovolím hodnotiť. Ide totiž o tému, ktorá mi je veľmi vzdialená (nečítala/nevidela som ani len legendárneho Krstného otca) a tým pre mňa kniha stratila na atraktivite. Miestami som sa dokonca do čítania nútila a nepomáhal mi ani pomerne veľký rozsah diela.

Nakoniec sú to za mňa 3 hviezdičky (dve by sa mi zdali príliš nespravodlivé, lebo kniha nie je zlá) – no tento diel mi skrátka nesadol. Každopádne na Kozmona som nezanevrela a som zvedavá na ďalší diel jeho detektívnej série.

Na Martinuse kúpite
tlačenú aj elektronickú verziu
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

You May Also Like