Monicqa.sk – najlepší knižný blog 2017

O súťaži Bloger roka som nemala nikdy vysokú mienku. Teraz sa možno organizátori naštvú a podpílim si konár pri bojovaní o pozíciu v budúcom ročníku, ale podobný pocit som mala aj z vyjadrení ďalších kolegov blogerov.

Vyhlasovateľom súťaže Bloger roka je reklamná agentúra Content agency, ktorá zastrešuje aj Asociáciu blogerov a zabezpečuje im spoluprácu s rôznymi značkami. To je určite záslužná činnosť, až sa človek cíti ako vo svete, kde to takto funguje už dlhšie. No možno práve spojenie reklamnej agentúry s organizovaním súťaže vyvoláva akúsi nedôveru.

Aspoň u mňa to tak bolo.

Tento rok som sa napriek tomu do súťaže prihlásila. V rámci prokrastinácie.

Ako som súťažila?

Do prvého kola sa totiž môže nominovať akýkoľvek blog, ktorý spĺňa jednoduché základné pravidlá. Kategórií je niekoľko – na rozdiel od cestovania, varenia či módy spadám do širšej kategórie Život, umenie & kultúra.

Po úspešnej nominácii môžu za blog hlasovať pomocou e-mailov na stránke Blogera roka vaše mamy, babky, kamkovia, škrečkovia a ak máte, tak aj nejakí fanúšikovia. Ja som mala tých prvých asi viac ako posledných, preto som (pri minimálnej snahe to aj trochu spromovať) nenazbierala viac ako pár desiatok hlasov, čo na postup do Top 10 v danej kategórii nestačilo.

Nevadí, aspoň sranda bola.

Až kým mi neprišiel mail, že som získala divokú kartu poroty. Tá totiž rozhoduje o finálnom poradí vybranej desiatky a vyhlasuje víťaza kategórie.

Čo vám poviem, vtedy aj moje skeptické ja zajasalo: a keď už je v TOP 10 a k tomu dokonca z rozhodnutia poroty, začalo si pripravovať slávnostnú reč o svetovom mieri a rozmýšľalo, čo si obuť, aby sa nevykydlo na červenom koberci pri preberaní prvej ceny.

(Áno, presne tak, zrazu mi už neprekážala reklamka ani pindy blogerov.)

Zároveň to bola zvláštna situácia, lebo v danom momente som už nemohla urobiť vôbec nič. Všetko bolo už len v rukách poroty. Jediná možnosť bola zúčastniť sa udeľovania cien a počkať na výsledky.

Najlepší knižný blog

Lenže situácia sa trochu skomplikovala, mňa čakal pobyt v nemocnici a nechcelo sa mi veľmi tráviť posledné voľné večery v hlavnom meste. Preto som ako najreprezentatívnejších veľvyslancov vyslala Danka a Ivku (kamkov, kolegov a rodičov nového knižného projektu Knihomola), ktorí mi cez esemesky streamovali celý galavečer, kým ja som si kopala na dvore s deckami do futbalky.

knihomola

knizny blog

Samozrejme som to nevyhrala.

Dokonca som z 10 blogov skončila úplne posledná, desiata.

bloger roka 2017

Ale!

  1. v konkurencii blogov s niekoľkonásobne väčšou fanúšikovskou základňou
  2. ktorí určite píšu pravidelnejšie ako ja
  3. možno aj lepšie
  4. a berú to poctivejšie
  5. ale čo je najdôležitejšie – bola som jediný zástupca knižných blogov!

Čiže keď sa pozriem na poloplný pohár, môžem si povedať, že mám najlepší knižný blog na Slovensku?

I hope so.

Tak ma to nejako nakoplo.

A potom mi o pár dní prišla z Ikaru knižka Blog za milión.

Náhoda? Nemyslím si. Ale o tom nabudúce.

P. S. Skončila som aj v TOP 10 najlepších WordPress blogov. Tam idem budúci rok tiež na víťazstvo :P

najlepší wordpress blog 2017

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

You May Also Like