Hľadám grafika a marketéra do tímu

Kedysi dávnejšie som si registrovala doménu pisaciepero.sk. Po vzore Červeného a Kreatívneho pera, samozrejme. To písacie malo byť zamerané na vydávanie kníh. Nie ako typické vydavateľstvo, ktorých je na Slovensku veľa, ale orientované na selfpublishing – čiže keď chce niekto vydať knihu, jednoducho si zaplatí všetky práce s tým spojené – od korektúry cez sadzbu a grafiku až po tlač – a môže sa rovno tešiť z vydanej knihy. Takáto kniha sa dá normálne distribuovať v kníhkupectvách (hoci podmienky nie sú veľmi prívetivé, no nie je to nereálne), prípadne po vlastnej sieti, napríklad ak ide o úzku cieľovú skupinu.

Keďže práca s jazykom a s knihami je stále môj dream job, chcem sa v tomto smere pohnúť ďalej – naštartovať web, získať nových klientov a postupne sa tomu stále viac venovať s prepojením na ďalšie čisto moje alebo spoločné projekty.

Printový selfpublishing

V procese selfpublishingu viem urobiť veľmi veľa – knihu posúdiť (ak o to niekto stojí), urobiť jazykovú i redakčnú korektúru, navrhnúť sadzbu a grafiku, celé to zalomiť a dať vytlačiť. Teraz by som ale chcela takýto vydavateľský tím rozšíriť o:

  • grafika, ktorý bude robiť prevažne obálky na knihy
  • marketéra, s ktorým budeme plánovať propagáciu knihy, ak o to bude mať klient záujem

Ako spoznáš, že je to šanca pre teba:

  • miluješ knihy
  • si kreatívny a nebojíš sa premýšľať mimo vymedzených hraníc (think different)
  • grafik: máš skúsenosti s printovým dizajnom, typografiou a ich realizáciou v tlači
  • marketér: pod pojmom marketing si nepredstavuješ len založenie facebookovej fanpage, ale vieš rozmýšľať komplexne online aj offline
  • nemáš prehnané finančné očakávania a peniaze nie sú tvojou hlavnou motiváciou k práci
  • máš už niečo za sebou, nie si neznámy, ale ani nie naplno vyťažený človek

Nečakám, že sa mi ozve niekto so skúsenosťami z reklamnej agentúry. Pokojne môžeš byť aj študent, ktorý hľadá príležitosť ukázať svoj talent. Očakávam skôr zodpovednosť, spoľahlivosť v dodržiavaní termínov a pozitívny prístup k práci.

Prečo sa mám o to zaujímať?

Ak ťa nezaujala moja ponuka doteraz, nebudem ťa veľmi prehovárať. Rada by som pracovala s ľuďmi, ktorí ma poznajú a ktorým sa páčia moje projekty. Pozor, nejde o pravidelnú a stabilnú prácu, ale o účasť na konkrétnych projektoch vydania knihy. Koľko ich v budúcnosti bude, závisí od našej spoločnej šikovnosti.

Ok, mám záujem, čo treba urobiť?

Napíš mi mail (nájdeš v kontakte). Ak sa nepoznáme, predstav sa, napíš niečo o sebe a prečo ťa táto ponuka zaujala. Ak si grafik a máš nejaké portfólio (očakáva sa), hoď mi naň link, ak si marketér, stručne napíš, čo máš už za sebou. Môžeš mi rovno tykať. Určite neposielaj životopis.

Ozvem sa každému, kto ma zaujme a pošlem skúšobné zadanie – grafik bude mať za úlohu navrhnúť obálku, marketér spísať nápady na propagáciu pripravovanej knihy.

Teším sa na tvoj mail.

Aktualizácia 4. mája 2012: ponuka je už momentálne neaktuálna. Ďakujem všetkým, ktorí sa mi ozvali.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

You May Also Like