Konferencie, výlety a nové obzory

Keď som minulý týždeň prednášala o blogoch, ako jednu funkciu blogu som spomenula aj „internetový denníček“. Vlastne to bola kedysi primárna funkcia každého blogu, až postupne začali byť blogy aj o niečom viac, ako len o samotnom pisateľovi. Dnes si dovolím takýto návrat ku koreňom, lebo v posledných dňoch sa toho stalo celkom dosť. Ale pekne po poriadku.

Ladies Day

Od kamaráta Olivera Jakubíka, ktorý robí v Barocc Communication Group úžasné manažérske školenia a semináre, som dostala pozvanie prísť niečo porozprávať na Ladies Day. Je to špeciálna akcia iba pre ženy, organizovaná z príležitosti MDŽ. Stretlo sa na nej okolo 45 manažériek a iných biznis žien.

Odo mňa sa dozvedeli, ako môžu zmeniť svet svojím slovom pomocou blogu, ale ja sama som sa tešila na zaujímavé prednášky o etikete, strese, osobnosti a príťažlivosti, trendoch v móde či o paradoxoch našich vzťahov. Nadviazala som nové kontakty, vymenila zopár vizitiek a na koniec som dostala ružu, ktorú som trepala až do Brna.

Dibuk

Potom som sa zastavila v Martinus Office, aby som podpísala zmluvu s Dibukom. Píšem to len tak medzi rečou, ale je to pre mňa „big deal“ a po roku oficiálne spečatenie našej spolupráce, ktorá bude dúfam dlhoročným šťastným manželstvom :).

Jáj, vy neviete, čo je Dibuk? Vysvetlím jednoducho – keď si kúpite v Martinuse elektronickú knihu, jej výrobu (konverziu) zabezpečuje práve Dibuk ako osobitná platforma pre tvorbu e-kníh, ktoré sa predávajú viacerými kanálmi. V rámci Dibuku budem mať okrem bežných záležitostí na starosti selfpublishingový projekt Publico, o ktorom sa viac dozviete už čoskoro. Každopádne, je to pre mňa dream job, ktorý ma bude fulltimovo vyťažovať a napĺňať, ostatné svoje biznis projekty budem viac-menej už len popri tom manažovať a konkrétnu prácu posúvať na kolegov.

Dlhodobo sa chcem stále venovať Milujeme slovenčinu a E-bookie, ktoré keďže sú len moje voľnočasové aktivity, perspektívne sa s nimi nikam neponáhľam, no v oboch prípadoch mám víziu, kam sa s nimi chcem posúvať.

UpDay

V piatok večer sme s Michaelom cestovali do Brna, kde ma v sobotu čakalo vystúpenie na konferencii UpDay. Pozvanie som dostala začiatkom roka a hoci som netušila, kam idem a kto ma pozýva, neľutujem, že som súhlasila. Na to, že akciu barcampového organizovali 3 nadšené baby bez (pravdepodobne) veľkých predchádzajúcich skúseností, dopadlo to veľmi dobre a hoci bývam k organizovaniu pomerne kritická, tu nemám takmer čo vytknúť.

Počas obednej prestávky sme sa boli pozrieť v AVG, kde pracuje Daniel, otestovali ich kávu, relaxačnú miestnosť a stolný futbal. Po konfere sme sa presunuli na after párty, no pre nedostatok miesta na súkromnú after párty do neďalekej vinárne. Záver večera patril ďalšiemu podniku v centre mesta s poetickým názvom Jedna báseň, v ktorom zrovna prebiehala pravá mestská rozlúčka so slobodou jednej mladej dámy. Tá vyústila do spoločnej zábavy, pri ktorej nechýbalo skladanie papierového penisu, pitie moravského vína a olivového oleja, bozkávanie „neviestky“, lakovanie nechtov a… na viac hriechov sa nepamätám :D.

Jurkovičova vila

Nedeľa už bola pokojnejšia, doobeda sme skočili na omšu a po výdatnom obede v lukratívnych priestoroch ázijského bistra bola naším cieľom Jurkovičova vila. Spoznali sme teda kus Michaelovej histórie, ale bolo to aj akési neoficiálne Twitter stretko, lebo do partie pribudol Janči a.k.a. @sotakal, s ktorým sme si dali rande naslepo.

A tri bodky…

Príjemný víkend skončil nepríjemným meškaním vlaku, čo malo za následok trmácanie sa po nociach rôznymi dopravnými prostriedkami, no vďaka mojim skvelým priateľom to dopadlo dobre. Nasledujúce dni okrem novej práce strávim pripravovaním akcie 3bodky, na ktorú sme sa spolu s Maruškou spontánne podujali – v duchu hesla: „Konferenciu si buď nájdem alebo spravím a pozvem si tam ľudí, ktorých mám rada“. Bude zameraná na slovenčinu a jazyk ako taký, pričom cieľovou skupinou budú nielen slovenčinári, ale aj prekladatelia, copywriteri, editori, blogeri a žurnalisti. Už teraz vás pozývam a bližšie info nájdete už čoskoro buď na Facebooku alebo Twitteri Milujeme slovenčinu.

Do skakavenia, priatelia! :)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

You May Also Like