Anonymous (2011)

Shakespeare je pre niekoho geniálnym básnikom a dramatikom, pre niekoho len ďalším autorom, o ktorom sa treba učiť v škole. Niekto nachádza v jeho veršoch silné myšlienky, iný ich reči nerozumie. Shakespeare ako postava je ale aj opradený rôznymi mýtmi – je pravdou, že doteraz sa presne nevie, kto sa za jeho menom naozaj skrýva.

Anonymous (Anonym) ponúka jednu z možných odpovedí.  Je to síce len priemerný historický film (až na niektoré výraznejšie postavy), ktorého hlavným problémom je zrozumiteľnosť pri prelínaní časových rovín. No ak máte radi Williama Shakespeara, literatúru, divadlo alebo historické intrigy, bude sa vám páčiť :).

 

5 comments
  1. Hneď pri tom headline som si myslel že to bude niečo o tej skupine hackerov. Popravde to vyzerá ako zaujímavý film aj keď som o ňom ešte vôbec nepočul. Vážne má už rok?

  2. Aby bolo vidno, ze som to aj cital, taq mi neda a musim sa spytat, ze ci v poslednej vete, prveho odseku, nahodou nechyba “ZA”? …kto sa za jeho…

  3. Filmy pozerávam fakt výnimočne – skôr uprednostňujem knihy. Ale tento vyzerá fajn – že to nebude len nejaký priemerný filmík, ale niečo sa z neho aj dozviem reálne z histórie.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

You May Also Like
prečítať

Colette (2013)

Pred pár dňami do kín prišiel nový film natočený v česko-slovensko-holandskej koprodukcii. Témou je milostný príbeh z prostredia…
prečítať
prečítať

Eyes Wide Shut (1999)

Spaľujúca vášeň alebo doslovný preklad – Široko zatvorené oči (ktorý sa mi páči oveľa viac) je erotický psychothriller…
prečítať