Julie & Julia (2009)

Na to, aby som považovala film za dobrý (nie v zmysle školského známkovania – dobrý je za 3), nemusí byť natočený v 3D, nemusí mať hviezdne herecké obsadenie, milión efektov, dokonca niekedy ani originálnu tému. Občas stačí, keď sa zmieša v dobrom pomere zopár kvalitných ingrediencií a výsledok môže prekvapiť.

Dej:

Film Julie & Julia (natočený podľa skutočných udalostí) tvoria dve časové línie – 1. sa odohráva v Paríži v polovici 20. storočia, keď obyčajná americká žena Julia Child príde so svojím manželom do Európy a hľadá si zábavku, ktorou by si krátila čas. Najlepšie jej ide jedenie ;), a tak sa prihlási do profesionálneho kurzu varenia. Nová záľuba ju tak pohltí, že sa postupne stane cieľom jej života a túži vydať francúzsku kuchárku pre americké ženy bez služobníctva.

screen 2010-05-31 at 12.35.07 PM2. časová línia sa odohráva približne o 50 rokov neskôr, začiatkom 21. storočia v Queense. Julie, ktorá v živote ešte nič nedokázala, lebo nevedela nič dotiahnuť do konca, sa odhodlá za 365 dní uvariť všetkých 524 jedál z kuchárky Julie Child.

Celý film je o varení, ale aj o láske, o hľadaní zmyslu svojho života, o prekonávaní prekážok… Ak máte radi Meryl Streep, v tomto filme si ju užijete vo veľmi zaujímavej role, vidieť, že Meryl si ju úplne vychutnávala. Atmosféru dopĺňajú krásne zábery na Paríž a perfektná hudba. Film hodnotím na 5 z 5 hviezdičiek.

Trailer:

 

1 comment
  1. Tenhle film se docela povedl. Hlavně teda proto, že je založen na reálném základu. Docela jsem si pak početl na originálním blogu té Julie:-)… Ale historické scény s Meryll Streep byly rozhodně slabší, než ty ze současnosti s Amy Adams…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

You May Also Like
prečítať

Up (2009)

Nedeľné poobedie je ako stvorené pre pozeranie rozprávok, veď čo iné sme ako malé deti v nedeľu robievali?…
prečítať
prečítať

Colette (2013)

Pred pár dňami do kín prišiel nový film natočený v česko-slovensko-holandskej koprodukcii. Témou je milostný príbeh z prostredia…
prečítať
prečítať

Eyes Wide Shut (1999)

Spaľujúca vášeň alebo doslovný preklad – Široko zatvorené oči (ktorý sa mi páči oveľa viac) je erotický psychothriller…
prečítať
prečítať

Zodiac (2007)

Je len málo filmov, ktorých zhliadnutie si vychutnám ako dobrú knihu. Skutočný príbeh sériového vraha, ktorý sám seba…
prečítať