Julie & Julia (2009)

Na to, aby som považovala film za dobrý (nie v zmysle školského známkovania – dobrý je za 3), nemusí byť natočený v 3D, nemusí mať hviezdne herecké obsadenie, milión efektov, dokonca niekedy ani originálnu tému. Občas stačí, keď sa zmieša v dobrom pomere zopár kvalitných ingrediencií a výsledok môže prekvapiť.

Dej:

Film Julie & Julia (natočený podľa skutočných udalostí) tvoria dve časové línie – 1. sa odohráva v Paríži v polovici 20. storočia, keď obyčajná americká žena Julia Child príde so svojím manželom do Európy a hľadá si zábavku, ktorou by si krátila čas. Najlepšie jej ide jedenie ;), a tak sa prihlási do profesionálneho kurzu varenia. Nová záľuba ju tak pohltí, že sa postupne stane cieľom jej života a túži vydať francúzsku kuchárku pre americké ženy bez služobníctva.

screen 2010-05-31 at 12.35.07 PM2. časová línia sa odohráva približne o 50 rokov neskôr, začiatkom 21. storočia v Queense. Julie, ktorá v živote ešte nič nedokázala, lebo nevedela nič dotiahnuť do konca, sa odhodlá za 365 dní uvariť všetkých 524 jedál z kuchárky Julie Child.

Celý film je o varení, ale aj o láske, o hľadaní zmyslu svojho života, o prekonávaní prekážok… Ak máte radi Meryl Streep, v tomto filme si ju užijete vo veľmi zaujímavej role, vidieť, že Meryl si ju úplne vychutnávala. Atmosféru dopĺňajú krásne zábery na Paríž a perfektná hudba. Film hodnotím na 5 z 5 hviezdičiek.

Trailer:

 

1 comment
  1. Tenhle film se docela povedl. Hlavně teda proto, že je založen na reálném základu. Docela jsem si pak početl na originálním blogu té Julie:-)… Ale historické scény s Meryll Streep byly rozhodně slabší, než ty ze současnosti s Amy Adams…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

You May Also Like
prečítať

Up (2009)

Nedeľné poobedie je ako stvorené pre pozeranie rozprávok, veď čo iné sme ako malé deti v nedeľu robievali?…
prečítať
prečítať

Anonymous (2011)

Shakespeare je pre niekoho geniálnym básnikom a dramatikom, pre niekoho len ďalším autorom, o ktorom sa treba učiť…
prečítať
prečítať

Zodiac (2007)

Je len málo filmov, ktorých zhliadnutie si vychutnám ako dobrú knihu. Skutočný príbeh sériového vraha, ktorý sám seba…
prečítať