Postbox: výborný desktopový mail klient

Mailová komunikácia je jednou z najčastejších činností dnešného človeka. Systém Mac OS X ponúka výborného mailového klienta na jej správu, no my sa dnes pozrieme na jeho výbornú alternatívu – Postbox.

V súčasnosti existujú 4 hlavné programy, ktoré sa dajú používať na správu mailov. Prvým je vstavaná aplikácia, ktorú nebudem predstavovať, určite ju každý z vás pozná. Druhou je windowsové riešenie Entourage (v prichádzajúcom Office 2011 to už bude klasický Outlook), tretím je Mozilla Thunderbird, rozšírená hlavne vo Windowsoch ako free alternatíva Outlooku. Posledným je samotný Postbox.

Postbox je postavený na jadre Thunderbirdu, o čom svedčí aj hybridný windowsovo-macovský vzhľad aplikácie. Vľavo sa nachádza stĺpec rozdelený na časť účtov, priečinkov a „favourite topics“, čo v tomto prípade slúži ako tagovanie mailov, resp. priradzovanie ich do nami zvolených kategórií. Hlavnú časť tvorí, podobne ako v Maili zoznam prijatých mailov a okno pre označený mail. Zmena nastáva práve v samotnom okne správy, ktorý ponúka zaujímavé možnosti. Jedným tlačidlom priradíme k správe označenie „to-do“, ktoré sa zobrazí v zozname prijatých mailov (v aplikácii Mail to dosiahneme označením správy „mark as flagged“. Dôležitejší je ale bočný panel, v ktorom sú z daného mailu vytiahnuté všetky vložené odkazy, obrázky a pripojené prílohy. Podľa mňa jedna z najlepších funkcií, ktorá pomáha zvyšovať prehľadnosť.

Celý článok na SuperApple.cz

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

You May Also Like