Katarína Brezovanová: Srdcia v sedle (+ súťaž)

Na jar tohto roku som dostala ponuku spolupracovať na vydaní knihy Srdcia v sedle iba 15-ročného dievčaťa, Katky Brezovanovej. Vraj píše príbehy o dvoch sestrách z prostredia malého ranča, kde nechýbajú klasické radosti i starosti tínedžerok, život uprostred prírody plný jazdenia na koni, priateľstva a prvých lások.

O čom je kniha?

Marie a Katlin sú dve sestry, ktoré bývajú spolu s mamou na rodinnom ranči, kde sa ich život točí hlavne okolo koní.

V prvom príbehu Jeden večer hviezdami sa zúčastnia speváckej súťaže. Na výhru potrebujú okrem perfektného spevu a choreografie tiež zvíťaziť nad zákernými plánmi ich súperky Cornélie, ktorá sa rozhodne ich vystúpenie sabotovať.

Druhý príbeh Chcem sa páčiť chlapcom rozpráva o tom, ako sestry zažívajú svoje prvé lásky. Túžba byť krásnou sa občas vymkne z rúk a vtedy nastupujú neodmysliteľné hádky medzi matkou a dcérou…

Príbeh Dobrodružné stanovanie ukrýva posolstvo nádeje a lásky. Sestry sa totiž vyberú na prázdniny k babičke Claire, kde spoznajú tajomného Bieleho žrebca. Na babičkinom ranči prežijú magické leto!

Nádejný talent

Po prečítaní sa mi príbehy nezdali vôbec detinské, dokonca berúc do úvahy, že Katka prvý príbeh napísala už v dvanástich, to boli veľmi zaujímavé dielka. Začali sme spolupracovať, popracovali ešte trochu na textoch, urobila sa korektúra, dizajn knihy a obálky či ilustrácie medzi príbehmi a kniha je konečne na svete.

Katka píše na svojom webe:

„V tejto knižke si všetci milovníci koní nájdu to svoje. Aby som vám pravdu povedala, tieto príbehy vôbec neboli písané s cieľom vydať ich ako knihu. Písala som ich len tak, pre radosť. Idealizovala som si v nich svoj vlastný život. Vlastne môj život je dušou týchto príbehov. Len je prenesený vo fantastickejšej forme. V príbehoch o dvoch sestrách sú moje sny, zážitky, predstavy a fantázia.“

Kniha Srdcia v sedle vyzerá naozaj skvele (pozrite si ukážku), ak hľadáte tip na vianočný darček pre dcéru, sestru či kamarátku vo veku cca 10 – 15 rokov, určite odporúčam. Kniha má 264 strán a je v pevnej väzbe.

Jeden kus venujem aj do súťaže, stačí do komentárov napísať, aká bola/je obľúbená kniha vášho detstva. Súťaž trvá do 21. 12. 2012.

Aktualizácia 22. 12.: Knihu posielam Zuzane :) Gratulujem!

A ak ma čítajú aj nejakí knižní blogeri a chceli by o tejto knihe napísať recenziu, ozvite sa mi na mail.

2 comments
  1. Ja som ako dieťa zbožňovala knihu Deti z Bullerbynu od Astrid Lindgrenovej. Čítala som ju niekoľkokrát a predstavovala som si, že aj ja žijem na nejakom typickom švédskom gazdovstve.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

You May Also Like