Sebastian Fitzek

Sebastianovi Fitzekovi už u nás stihlo vyjsť 7 kníh, ale ja som si ho šetrila až doteraz. Skúpila som e-knižné verzie pri nedávnej akcii a teraz ich idem čítať. Jednu za druhou. Strach z lietania som si vybrala ako prvú: napriek mojej fóbii z výšok rada lietam, ale mám aj tú divnú záľubu vo videách o leteckých katastrofách.

Ospevovaný autor nesklamal, číta sa to naozaj dobre, rýchlo a dokázalo ma udržať v napätí. Je to asi aj tým, že nejde o žiadne klišé a že spája nespojiteľné – v tomto prípade napríklad triler z lietadla s bojom za ochranu kráv chovaných na mlieko. Akože fakt.

Na konci ma trochu sklamalo, že Fitzek použil efekt puzzle, a teda že všetko do všetkého zapadalo, A súvisí s G, B súvisí s E a že ani C, D a F tam nebolo náhodou. Niekto to možno považuje za majstrovstvo, ja by som to pokojne vymenila za odhalenie, ktoré mi odvalí dekel. Minimálne pol hviezdičky má však u mňa za autorský doslov a poďakovanie, normálne to nezvyknem čítať, ale tu som sa veľmi bavila!

Spokojná som bola aj ďalšími fitzekovinami, ktoré som zatiaľ stihla prečítať: Balík, Terapiu a Pacienta. Pasažier 23 a Izolovaní ma ešte čakajú v čítačke a najnovší Darček je zatiaľ vo wishliste. V každej je úplne nový príbeh, postavy sa neopakujú. Jediné, čo ich spája, sú v rôznej forme psychické choroby či dokonca pobyt na psychiatrii. No a samozrejme výborne napísaný dej a dialógy.

Dovolím si povedať, že aktuálne je Sebastian Fitzek kráľom žánru psychotrilerov. Začnite ktoroukoľvek a ak vám sadne, už sa od neho neodtrhnete. Ako ja.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

You May Also Like