Tenisové drily

Možno o mne viete, že som veľký fanúšik futbalu, ak pre nič iné, tak preto, že som už aj na blogu písala recenziu na knihu o FC Barcelone. Už menej ľudí vie, že sa v poslednej dobe venujem aj tenisu – pravda, len čisto rekreačne. Vlastne som sa k tomu dostala ako Pilát do Kréda – kamarátka dostala permanentku na kurty, a v duchu skúšania nových zážitkov sme ju chceli naplno využiť.

Samozrejme, zo začiatku nám išlo robiť lepšie selfiny ako sa vôbec trafiť do loptičky a naše hranie by sme prinajlepšom mohli označiť ako pinkanie. Zábava z hrania bola pre mňa priamo úmerná tomu, ako sme sa snažili hrať podľa pravidiel (aj keď takých zjednodušených). Pomaly som zisťovala, že tenis je vlastne krásna hra a rovnako ako o technike je aj o psychológii a taktike.

To bol približne moment, kedy som sa rozhodla ísť trochu viac do hĺbky a keď som videla, že vyšla nová kniha o tenise s názvom Tenisové drily, hneď som po nej skočila.

tenisove drilyUž na obálke sa píše, že na vás čaká 262 cvičení pre údery, techniku a herné štýly. Kniha, alebo lepšie povedané učebnica je rozdelená do 5 častí – údery a technika, taktika a stratégia, súťaž a zápas, pohyb na kurte a kondičné cvičenia a skupinové hry. Každá časť sa skladá z príslušných cvičení. Niekde slúžia ako ilustrácie fotky, niekde schémy, občas miesto vyplní zaujímavosť o niektorom svetovom tenistovi. Cvičenia sú označené tenisovými loptičkami podľa úrovne, a tak si medzi nimi nájde niečo začiatočník i pokročilý hráč.

Z pohľadu rekreačného hráča je kniha možno až príliš odborná – na jej využitie musíte ovládať viac ako len základnú terminológiu. Kľúčové tiež je, aby ste mali možnosť si naštudované veci vyskúšať aj v praxi – či už pod dohľadom trénera alebo spolu s podobne nadšenými spoluhráčami.

Je to ale logické – kniha je určená hráčom, ktorí sa v hre tenisu chcú zlepšiť – nie pre niekoho, pre koho je najväčšou ambíciou trochu si zabehať s raketou v ruke. A potom ísť na pivo. Ako my :D.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

You May Also Like