Drak sa vracia

Mám rada dobrú literatúru. Pre každého to znamená niečo iné. Niekto je na poéziu, iný na ženské romány. Niekto analyzuje Kafku, druhý číta poviedky v týždenníkoch. Literatúra ale pre mňa nie je len knihou, pri ktorej si oddýchnem. Celkovo je to skôr o láske k písanému slovu ako takému. Áno, veď mám aj tento blog a vydávam knihy a…

To „písané slovo“ už ale začína poriadne otravovať. Veď je snáď najčastejšie používanou formou pre ten balast, ktorý nás obklopuje. Každý deň musíme čítať. Aký je deň v kalendári, čo je v telke, kedy nám ide bus. Faktúry, úradné oznámenia, skriptá. Statusy na Facebooku. Názvy pesničiek v hudobnom prehrávači.

Kde je tá literatúra?

Chcelo by to miesto, kde sa dá prečítať si niečo dobré, krátke, zaujímavé, čo nás nenaštve, ale skôr pobaví, alebo len tak melancholicky cinkne. A ono sa objavilo. Teda on sa objavil, Drak. Teda vlastne, ešte tu nie je. Stále sa vracia.

Drak sa vracia je začínajúcim amatérskym projektom zopár mladých ľudí. Nemajú oslnivú prezentáciu, čítajú ich väčšinou ich priatelia z Facebooku. Ani neviem, či sa medzi sebou všetci poznajú. O autoroch nič netuším. Koľko majú rokov, čo sú to zač. Len proste píšu. Niekedy za deň pribudnú 2-3 poviedky, niekedy nič. Podľa toho, ako sa im chce, ako stíhajú. Veď sa predsa nikde neponáľajú, nie?

Sú mi sympatickí. Svojím názvom, pretože sa „hlásia“ ku koreňom. Svojou literatúrou, lebo píšu dobre a s radosťou (nech im to vydrží). A sú aj moderní, lebo sú na Facebooku aj na Twitteri. Držím im palce.

2 comments
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

You May Also Like