Študujem ďalej alebo Barcamp Žilina 3

Ku koncu môjho štúdia na univerzite som sa viackrát zamýšľala nad tým, že štúdium ako také mi bude určite chýbať. S jeho realizáciou a organizáciou je to väčšinou na slovenských univerzitách veľmi biedne, a kto by si predsa chcel na krk zavesiť ďalší mlynský kameň v podobe ďalšej školy s motiváciou trojpísmenkového titulu? Moja túžba po vzdelávaní sa je ale stále veľká, a preto som sa rozhodla, že…

…keď na to príde, vzdelávať sa budem po a) samoštúdium a po b) účasťou na kvázivzdelávacích aktivitách. To “kvázivzdelávacích” tu teraz nemá pejoratívny charakter, hneď vysvetlím, čo mám na mysli.

Veľmi sa mi páči moderné neformálne vzdelávanie a socializovanie sa v podobe stretnutí, na ktorých sa zíde kopec ľudí, a kde okrem toho, že sa navzájom zoznámia, sa aj niečo naučia, či už cielene, alebo práve prostredníctvom šírenia sa nových kontaktov a s nimi prichádzajúcich skúseností. Za všetky spomeniem napr. známy Tedx, ktorý sa konal koncom mája v Bratislave, ale aj projekty typu Open Cofee alebo Twinecamp.

Niečo s podobnou myšlienkou, ale so svojím vlastným štýlom, je Barcamp.

BarCamp je medzinárodná sieť užívateľmi organizovaných otvorených konferencií, na ktorých sa z účastníkov stávajú prednášajúci. Je to stretnutie ľudí, ktoré sa zrodilo z túžby po zdieľaní a učení v otvorenom prostredí. Zámerom tohto podujatia sú nielen prednášky a ukážky, ale hlavne diskusia a spolupráca prednášajúceho s publikom.

Prvé BarCampy sa sústreďovali najmä na IT open source komunitu, no časom sa okruh tém rozrástol, klasický BarCamp však zostáva v medziach IT, marketingu, sociálnych médií a dizajnu.

V poradí 6. slovenský (3. žilinský) Barcamp sa bude konať v Žiline na stanici Žilina-Záriečie. Možno sa čudujete, prečo stanica? Táto je však špeciálna tým, že slúži aj ako kultúrne centrum s prednáškovými sálami a podnetným prostredím, konajú sa tu koncerty, výstavy a ďalšie kultúrne akcie.

Na podujatí sa stretne približne 200 účastníkov, program je rozdelený do 2-3 prednáškových sál, takže každý si bude môcť vybrať. Vstup na takúto akciu je vďaka sponzorským príspevkom zadarmo, každý návštevník si okrem cenných vedomostí a kontaktov odnesie aj tričko s odznakom stretnutia.

Toto sú zatiaľ prihlásení prednášajúci so svojimi témami:

Viac o Barcampe sa dozviete na Twitteri a cez oficiálny hashtag #barcampza. Ak vás článok zaujal, prekliknite sa rovno oficiálnu stránku Barcampu a prihláste sa :).

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

You May Also Like