Tretie Twitter narodky – dám 1000 followerov? (+ ponaučenie)

Nedávno oslavoval (skutočné) narodky môj Twitter kamoš @smoliak. Želal si jediné – follow od @michaldragan. Ja pozerám do kalendára, a tento týždeň v stredu (4. apríla) oslavujem ja – 3 twitterovské narodky. Follow od Michala nepotrebujem, svet Twitteru pre mňa nie je súťaž v tom, kto má koľko akých followerov – pre mňa je to čaro práve vo vzájomnom dopĺňaní názorov, rovnocennosti postáv a otvorenosti pre spoznávanie nových ľudí.

Skôr z recesie a trochu zo záujmu o to, ako sa takýto nápad ujme, som si vymyslela inú akciu: momentálne mám 929 followerov. Krásne číslo, ale… už viete, kam mierim. 1000 nie je ďaleko a je to pekné okrúhle a sympatické číslo. Pribudne mi za 3 dni 71 followerov? Vo štvrtok ma môžete pokojne zase unfollownúť ;).

P. S. 1: Tweetujem o slovenčine, knihách, Apple, copywritingu, mobiloch, filmoch, náboženstve, WordPresse, GTD, sociálnych médiách, vydávaní kníh, mobilnom bankovníctve a o všeličom zaujímavom, čo sa na tomto svete hrbatom deje. Môj aktuálny Klout je 65 a som na 37. mieste v Top 101 slovenského a českého Twitteru.

P. S. 2: [*dojatým hlasom*] Ďakujem všetkým doterajším followerom, že to so mnou vydržali – hlavne tým, za ktorými sa ukrýva reálny človek a nie automat. Ešte viac:

Ďakujem tým, ktorí moje tweety čítajú, obrázky prezerajú, videá sledujú, na odkazy klikajú, #FF mi dávajú, na nič sa nehrajú, Monička ma volajú, ďalej ma propagujú, na tweety odpovedajú, DM-ky posielajú a radi ma majú!

Aktualizácia, 5. 4.:

Podarilo sa – včera som prekonala tisícovú hranicu. Neodpustím si malé zhrnutie. Nápad urobiť túto miniaktivitku bol lepší, ako som čakala. Bolo zaujímavé sledovať reakcie mojich starých i nových followerov. Paradoxne, tí noví boli naladení o čosi pozitívnejšie.

Twitter narodeniny v skutočnosti nemajú pre mňa žiadnu výnimočnú ani nostalgickú hodnotu. Je to len virtuálne číslo, ktoré neznamená takmer nič. Tento nábor followerov, ako to niektorí nazvali, bol skutočne skôr z recesie a zo záujmu, ako budú ľudia na to reagovať (písala som to už na začiatku). Čo som za tieto 2 dni zistila? Všetky body sú myslené všeobecne a na nikoho konkrétne, aby ste sa náhodou poniektorí neurazili ;).

  • že mi niektorí nemali problém dať follow len preto, lebo som vytvorila minivirál alebo mám (bez)významný sviatok
  • že keď som sľúbila follow back, followerov rapídne pribudlo
  • že sa ľudia radi zapoja do masovky (50 RT len o ktorých viem)
  • že followeri, ktorí pribudli, boli oveľa žičlivejší ako starí followeri
  • že niektorí nemajú problém každodenne spamovať cez foursquare, instagram, runkeeper, nike a pod., ale prekážajú im a nazvú spamom 3 promo tweety za 2 dni

Z toho všetkého vychádza jeden užitočný poznatok – či už máte osobný alebo firemný profil, dajte si pozor na nadmerné šírenie vášho tweetu, hashtagu, myšlienky, akcie, súťaže. Hoci je to väčšinou hlavnou podstatou danej akcie (aby sa niečo veľmi rozšírilo), rozmýšľajte nad tým, či vám nové prírastky stoja za to, aby ste si pohnevali niektorých verných followerov. Vypomstilo sa to už aj Martinusu, aj Websupportu, ktorí ináč v twitter komunikácii valcujú všetkých.

A pre twitteristov samotných – buďte trochu tolerantnejší – Twitter je predsa o šírení myšlienok, pocitov a názorov. Nehejtujte zbytočne druhých, vyvoláva to (minimálne u mňa) nedôveru (že nabudúce budete hejtovať mňa). Vážim si vás všetkých, držte sa!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

You May Also Like