Ako na Macu nezmeškať obľúbený seriál

Už o pár dní sa začne ďalšia sezóna našich obľúbených seriálov – samozrejme, hovorím o zahraničných premiérach v origináli, nie o nadabovaných častiach, ktoré oneskorene dávajú naše televízie.

Niektorí používajú na sledovanie nových dielov aplikáciu pre iPhone (odporúčajú hlavne iTV Shows), ja som si už ale zvykla na Mac kombináciu informačného dashboard widgetu a sťahovacej utilitky.

TV Forecast

Do widgetu si nahádžete seriály, ktoré sledujete, a potom vidíte, o koľko dní sa bude vysielať ďalšia časť. Existuje aj ako aplikácia pre iPhone/iPad.

TVShows

Inštaluje sa ako panel do System Preferences. Rovnako si do neho pridáte vaše obľúbené seriály (môžete vybrať poslednú časť, ktorú ste videli) a utilitka bude na pozadí priebežne zisťovať, či je k dispozícii nová časť (dokáže sa refreshovať aj v 15-min. intervaloch). Pozor, aplikácia nesťahuje priamo jednotlivé diely, ale torrenty k nim – čiže ak používate nejakú torrent aplikáciu (napr. Transmission) a zvolíte si automatické pridávanie torrentov, sťahovanie bude už automatické. Môžete si dokonca zvoliť, že bude sťahovať HD verzie. Aktuálna verzia, podporujúca Lion, dokonca umožňuje synchronizáciu s obľúbenou službou Miso.

 

S touto kombináciou mám cca ročné skúsenosti – a keďže pozerám veľa seriálov, takže v podstate každý deň po zobudení Macu zo spánku mi TVShows na pozadí zistil a stiahol nové torrenty, pridal ich do Transmission a o chvíľu boli nové časti stiahnuté. Naozaj odporúčam a prajem veľa zábavy pri pozeraní.

P. S. Ktoré seriály tento rok budete pozerať vy?

7 comments
 1. TvShows je velmi zaujimava app, napriek tomu si stahovanie manazujem sam :)
  Este by sa sem hodilo spomenut TV SHOW TRACKER… Tiez widget do dashboardu..

  Dik za clanok.

 2. ahoj, zaujali ma tvoje clanky ako aj tento
  TV forecast pouzivma uz dlhsie, avsak o TVSHows dos system preferences som este nepocul
  kazdopadne som too skusil a vyzera to super, ked mi to zacne rovno stahovat samo a nemusim ja nic hladat

  mam vsak otazku, naco sluzi ta sluzba “Miso”?

 3. je to socialna siet kde si trackujes ake serialy sledujes a konkretne diely, na ktore sa divas. je to skor pre velkych nadsencov, extra vyuzitie tam ja osobne nevidim. ale niektori to pouzivaju, takze som to spomenula..

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

You May Also Like