iPhone 5 je doma (prvé dojmy)

Veľa ľudí sa ma pýta na nový iPhone 5 – kde sa mi ho podarilo kúpiť, ako som s ním spokojná a pod. Spíšem tie najdôležitejšie veci do tohto článku.

Podpultový tovar

Na 99 % nemajú iPhone 5 nikde skladom. Aj najviac zásobovaní predajcovia – operátori – netušia, kedy a koľko iPhonov vôbec budú mať, nikde vám to nepovedia a pokiaľ nemáte nejaké dobré kontakty, skrátka si budete musieť počkať. Kto je 100% rozhodnutý, že chce iPhone 5 (od operátora), odporúčam vôbec niekde začať, určite navštíviť nejaké centrum a prejaviť seriózny záujem.

Ja som navštívila ružové centrum v žilinskom Auparku. Už na začiatku septembra mi skončila zmluva, takže som len povedala, že chcem nový paušál a chcem ho určite s iPhonom 5. Výnimočne milá pani mi povedala, že u nich majú poradovník, zapísala si ma a že sa ozve. (Neviem, či majú niečo také aj v Orangei.) Myslela som si, že budem čakať dlhšie, ale ozvala sa mi po ôsmich dňoch, že majú pre mňa 16 GB bielu verziu (presný taký, aký som chcela) a že si môžem prísť poň.

Dnes som tam teda bola, spísali sme zmluvu a ja som po menších peripetiách odchádzala aj s novým iPhonom 5 (vraj dostali len nejaké 4 kusy, takže som mala šťastie, že na mňa vyšlo poradie). Problém bol v tom, že suma 479 € (na toľko vyšiel iPhone 5 16 gb pri mojom programe) sa platí v predajni, nie vo faktúre, čo som nevedela, ale našťastie ma priatelia zachránili a hotovosť mi priniesli.

Som spokojná?

Som. Doteraz som mala iPhone 4 a ten nárast rýchlosti je naozaj citeľný (asi ako pri prechode z 3G na 4), perfektná plynulosť načítavania a skrolovania included. Hlavne po update na iOS 6 už tuším nevládal tak dobre ako na iOS 5. Trošku som sa obávala, či v mojej jemnej rúčke nebude väčší displej ako lata, ale zvykla som si už po pár minútach. Ako už ktosi hovoril, po čase používania iPhone 5 sa zdá už byť iPhone 4 drobný. Ale to je asi relatívne.

Páči sa mi aj zmena v konštrukcii – keďže vzadu už je hliník, a nie len sklo, telefón sa mi lepšie drží a nešmýka sa tak. Poznať aj to, že je tenší a ľahší, a vrecko riflí, kde telefón nosím najčastejšie, to pozná tiež.

Dnes sme sa boli trochu prejsť a tak som vyskúšala nový foťák na iPhone. Pozrite si fotky u mňa na Facebooku, všetky sú originál, neupravované. Nájdete tam aj slávne ružové slnko, iPhone 5 tak skutočne pod istým uhlom fotí.

Mínusy

Trochu ma mrzí, že mi nesadli nové slúchadlá EarPods. Asi mám nejaké divné uši, v jednom mi to slúchadlo celkom drží, no z druhého vypadáva. Škoda, ale ja na (chvíľu) biele slúchadlá aj tak neverím a momentálne som spokojná so svojimi Sennheisermi CX 300.

Keďže sklo na iPhone 4 sa mi podarilo rozbiť, premýšľam o nejakom obale aj na päťku. Zatiaľ som ešte nenašla obal za rozumnú cenu, ktorý by dobre vyzeral a nechal by aj vyniknúť ajfonovskej kráse.

Bonus

Pozerala som, či nenájdem nejaké zaujímavé a originálne tapety na iPhone 5. Nie je toho ešte veľmi veľa a väčšina sa opakuje. Tu si ale určite vyberiete – sú to dva weby, kde je výber toho najlepšieho.

iphonefivewallpapers.tumblr.com
iLikeWallpaper.net

Ak máte nejaké otázky, pokojne sa pýtajte v komentároch.

4 comments
  1. Mne sluchadla sice na usiach sedia, ale tu proklamovanu kvalitu aby som pocuval vo zvukotesnej miestnosti. Pri podcastoch niekedy nepocujem v buse, co hovoria. Zvukovo sa zdaju byt za tu cenu naozaj kvalitne, ale tmenie okoliteho hluku nula bodov. Ako si pisala, zlate dobre Sennheiser.

  2. Zatiaľ som s ním nebola nikde ďaleko a dosť sa hrám :D takže som to ešte neodsledovala. Cez víkend idem do BA, tak tam sa môže baterka predviesť… ;)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

You May Also Like