Jedného dňa v decembri + Polibek v Paříži + Vánoce v Paříži

Vianoce sú síce univerzálne sviatky, ktoré svojím spôsobom oslavuje takmer každý, ale pre každého znamenajú niečo iné. U mňa prevažuje ten duchovný rozmer, ale hneď za ním kraľujú vianočné dni ako najdlhší a najintenzívnejší oddych v roku.

Samozrejme nie oddych od kníh, ale práve vtedy sa na scénu dostávajú knihy, ktoré vyžadujú najmenej mojej mentálnej kapacity a vo wishliste ich označujem ako „guilty pleasure“. Skrátka typická ženská romantika, a keď už sú tie Vianoce, tak samozrejme – vianočná.

Tieto 3 knihy som prečítala cca za týždeň práve počas Vianoc. Ak hľadáte podobný typ literatúry, môžem ich pokojne odporučiť – v rámci svojho žánru dokonale obstoja.

Jedného dňa v decembri je asi najlepšia z nich. Príbeh sa točí okolo nešťastne zamilovanej Laurie a chlapíka, ktorého videla síce len raz z autobusu, ale bola to láska na prvý pohľad. Po roku hľadania ho konečne spozná – ako frajera svojej najlepšej kamošky.

Polibek v Paříži a Vánoce v Paříži majú spoločné dve veci. Prvou je Paríž a tou druhou záľuba hlavných mužských postáv vo fotení. V oboch prípadoch do hlavného mesta Francúzska príde Serena/Ava s úplne inými plánmi, až kým nestretnú „toho svojho“.

Je to presne ten typ kníh, ktoré si po týždni ľahko zameníte a po mesiaci úplne zabudnete, o čom boli, ale svoj účel splnia. Jednoduchý a predvídateľný príbeh, romantická atmosféra, kúsok napätia… a samozrejme aj trošku toho gýčiku. Kľúčové je to s ním neprehnať, zvlášť ak je príbeh vyplnený rôznymi stereotypnými postavami, ako napríklad Avina kamoška Debs alebo mama Rhonda. Nezabudnime ani na účinkovanie všetkých dôležitých parížskych pamiatok ako Eiffelovka, Louvre či Montmartre.

Každopádne, ja som si Vianoce s týmto romantickým trojkombom užila. A môžem sa vrhnúť opäť na absyntovky a Houellebecqa.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

You May Also Like
prečítať

Dan Brown: Pôvod

Dokážem milovať Boha preto, že mi dáva slobodu ho poprieť. Tento známy výrok Rabíndranátha Thákura mi napadol niekedy počas…
prečítať