Motivačná literatúra (2018)

Výbery kníh prečítaných (nie vydaných) v roku 2018, rozdelených do 6 článkov. Pri týchto knihách som nestihla napísať recenziu, preto aspoň krátke zhodnotenie a odporúčanie, komu by sa mohli páčiť.

  1. Japonská literatúra (2018)
  2. Detektívky a trilery (2018)
  3. Knižné sklamania (2018)
  4. Motivačná literatúra (2018)
  5. Oddychovky pre ženy (2018)
  6. Knihy pre náročnejších čitateľov (2018)

Daniel H. Pink: Kdy

Nečítam veľa motivačných či biznis kníh, o čom svedčí aj ich počet v tomto článku (2 za rok). Asi viem prečo, lebo nájsť medzi nimi niečo originálne je ako hľadať ihlu v kope sena. Čas ako podceňovaná ingrediencia každého úspechu je vskutku zaujímavá téma a kniha nás chce naučiť, ako využiť správne načasovanie pre náš prospech. Žiaľ, opäť štýlom 20 príbehov a príkladov na jednu praktickú radu. Seriál troch blogpostov by to vedel vybaviť efektívnejšie.

Odporúčam pre: tých, ktorí sa chcú učiť umeniu správneho načasovania

Petr Ludwig: Konec prokrastinace

Ďalšia (5 rokov) stará kniha, ktorá až teraz pristála na môj čitateľský pultík. Dnes už snáď biblia každého antiprokrastinátora. Nepopieram, aj mne pomohla, ale ako to už býva, podľa rád v týchto knihách sa dá riadiť len chvíľku. Oceňujem však originálny dizajn, vlastné ilustrácie a praktické pomôcky. A stručnosť! Od autora by sa mohli učiť v efektívnosti vyjadrovania myšlienok mnohí svetoví autori motivačných bestsellerov.

Odporúčam pre: tých, ktorí sa chcú naučiť základné technicky efektívnej práce

2 comments
    1. v článku :) nemyslia sa tým nové knihy, ale také, ktoré som minulý rok prečítala – ako píšem v úvode :)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

You May Also Like
prečítať

Jo Nesbo: Polícia

Konečne sme sa dočkali. Posledný Nesbo. Najdlhšia moderná detektívna séria o svojráznom policajnom inšpektorovi Harrym Holeovi je oficiálne…
prečítať