Marian Izaguirre: Když život býval ještě náš

Ak by bol pre vás román To je Život! príliš moderný, bláznivý a kontroverzný, mám dnes v ponuke ešte jednu knihu. Je oveľa pokojnejšia, možno trochu múdrejšia. ale rovnako čítavá.

Ocitáme sa v povojnovom Madride. Matías a Lola sú manželia, ktorí prežívajú netuctový príbeh lásky. V ich malom antikvariáte sa Lola zoznámi so staršou ženou a začnú spolu čítať knihu o osudoch Rose Tomlinovej. Jej život tvorí druhú líniu príbehu, ale presne ako by ste čakali, obe sa budú do istej miery prelínať a podobať na seba.

Vyberiete sa do Paríža, Barcelony, prežijete roky v Normandii či na druhej strane La Manche – v Anglicku. Budete čítať o všedných i výnimočných ľuďoch, o politike v pred- a povojnovoej Európe, posadíte sa do kaviarne a budete premýšľať o osudoch svojich najbližších.

marian-izaguirre-kdyz-zivot-byval-jeste-nas:Keď sa tak nad tým zamyslím, nie je to dej, ktorý robí knihu čarovnou. Spôsob písania baskickej spisovateľky je taký presvedčivý, že vo mne vyvolával intenzívne pocity, spájané so spomínanými európskymi metropolami, ale aj s inými filmami a knihami s podobnou atmosférou.

Túto knihu pridávam medzi najlepšie knihy nielen tohto roka. Ak máte radi filmy ako Vicky Cristina Barcelona, páčili sa vám knihy ako Svetlo, ktoré nevidíme alebo Dívka, která spadla z nebe, z tejto padnete na zadok.

Ak by bol pre vás román To je Život! príliš moderný, bláznivý a kontroverzný, mám dnes v ponuke ešte jednu knihu. Je oveľa pokojnejšia, možno trochu múdrejšia. ale rovnako čítavá. Ocitáme sa v povojnovom Madride. Matías a Lola sú manželia, ktorí prežívajú netuctový príbeh lásky. V ich malom antikvariáte sa Lola zoznámi so staršou ženou a začnú spolu čítať knihu o osudoch Rose Tomlinovej. Jej život tvorí druhú líniu príbehu, ale presne ako by ste čakali, obe sa budú do istej miery prelínať a podobať na seba. Vyberiete sa do Paríža, Barcelony, prežijete roky v Normandii či na druhej strane…
Téma - 8
Dej - 8
Postavy - 10
Štýl - 10

9

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

You May Also Like