Stále lepší a lepší Barcamp 2012

Včera sa začal (a, nanešťastie, aj skončil) ďalší Barcamp. Franzovi a všetkým, ktorí mu pomáhali, sa podarilo už po piatykrát zorganizovať túto obľúbenú neformálnu konferenciu, za čo mu patrí poklona a nehynúca vďaka všetkých spokojných účastníkov.

Čo si budeme navrávať – tieto akcie sú hlavne o ľuďoch. Áno, prostredie, počasie a to, či sa tam varí dobrá káva, môže dokresliť výsledný dojem, ale kvôli čomu sa na Barcampy chodí, sú ľudia. Veľmi som sa tešila, že po dlhom čase stretnem snáď všetkých známych z našej geekovskej sféry a stretnutiam s nimi som vyplnila takmer celý deň.

Bola som aj na zopár prednáškach, aj keď asi na žiadnej nie od začiatku – vypočula som si Mariána Jaslovského, lebo som chcela vedieť, čo je to ten atavizmus :D, popočúvala som pi.oviny Rada Greža, antimotivačnú prednášku Mira Šifru a na záver umeleckého Franza.

Poobede som mala aj vlastnú prednášku – verím, že sa aspoň trochu páčila a že niekomu pomôže naštartovať sa. Na záver som si pripravila prekvapko: exkluzívne som spustila novú verziu webu Červeného pera a každý účastník prednášky odo mňa dostal malý darček – červené pero a malú kartičku, kde si mal napísať, čo chce o 365 dní (dokázať, zažiť, naštartovať, dokončiť). Teším sa, že na túto malú aktivitku bola pozitívna odozva a že sa ľudia naozaj zamýšľali nad tým, čo za ten rok chcú uskutočniť. (Tu si môžete prečítať výcuc z prednášky a tu je bonus k prednáške, ak ste nerozlúštili QR kód).

Podobné prekvapko mal pripravené aj Michael – každý dostal nálepku, na ktorú mohol napísať nejakú zaujímavú myšlienku z Barcampu, ktorá ho oslovila, nalepiť ju niekde vo svojom okolí a odfotenú ju nahodiť na špeci web ideas.barcamp.sk, aby sa myšlienky hodné zdieľania šírili aj mimo náš geekovský svet. Dúfam, že keď Barcamp dospíte, tak nálepky začnú pribúdať, ja sama mám zo dve nachystané.

Po oficiálnom program pokračovala neoficiálna afterka, naša praženicová partia sa pobrala do ulíc Žiliny, kde sme trochu robili zlobu, a o pol tretej sme už sedeli v rýchlikoch na všetky strany Slovenska. Skvelý deň to bol!

1 comment
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

You May Also Like