Gilmore Girls

Ženy z rodu Gilmorovcov (oficiálny slovenský názov) je jedným z mojich najobľúbenejších seriálov, aj keď je úplne odlišný od ostatných mojich hitoviek (HIMYM, Big Bang Theory, Blackbooks, Red Dwarf a pod.). Sledovala som ho sporadicky už pár rokov dozadu, keď v telke bežala 2. – 3. séria, a pred pár mesiacmi (tuším v júni) som sa dostala ku kompletným všetkým 7 sériam. A tak som začala pozerať. Najskôr som zistila, že prvé 3 série som v podstate videla, aj keď nie kompletne, ale aspoň natoľko, aby ma nič extra neprekvapilo. No a tento týždeň som dopozerala poslednú, siedmu sériu. Každá séria mala 22 častí, približne trištvrtehodinových, čiže spolu je to asi 77 hodín Gilmore Girls :).

Dej:

Všetko sa točí okolo dvoch hlavných postáv – Lorelai a Rory Gilmorových – slobodnej matky a jej dcéry. Lorelai ako nielen slobodná, ale aj mladá matka má aj mladého ducha a so svojou dcérou si výborne rozumie, a preto o zábavu nikdy nie je núdza. Sama prežíva svoje vzťahy s mužmi, konflikty s rodičmi a svoju kariéru vedúcej hotela, Roriným snom je zase dostať sa na jednu z najlepších amerických univerzít a pritom si stále užívať radosti života so svojimi priateľmi a rodinou.

Čo robí seriál takým zaujímavým, že som ho vydržala pozerať až do konca?

  • vtipné dialógy – irónia a sarkazmus vlastný aj mojej osobe…
  • dej – stále sa niečo deje, a aj keď sa nedeje, tak to nie je nudné
  • postavy – Lorelai, Rory, Luke, Logan, Emily, Jess

gilmore-girlsAle musím priznať, že niekedy mi išli niektoré veci aj na nervy. Napríklad to, ako Lorelai stále nevedela čo chce, raz Luke, raz Christopher… Upišťaná Rory, ktorá ako keby si myslela, že svet sa točí len okolo nej… Sukie, ktorá večne mlela len o nejakom jedle a nikdy poriadne nepočúvala… No aj na tomto všetkom je seriál postavený a bez toho by to nebolo ono: Lukova káva a denná dávka sarkazmu, vždy vyfintená Emily a jej každý týždeň nová slúžka, Kirk a jeho podnikateľské aktivity, zasadnutia mesta, Taylor, ktorý vyrobí problém zo všetkého a nenechá nepovšimnutý žiadny dôvod na oslavu, Lane s cédečkami pod parketami, a, samozrejme, Parisina túžba dostať sa už od kolísky na Harvard.

Postavy, ktoré sú jednoducho, ale skvele napísané, prostredie Stars Hollow, mesta, kde sa majú všetci radi… áno, viem, trošku idylické a romantické, ale – prečo nie? Je fajn si občas pozrieť niečo, kde nie je na prvom mieste násilie, sex, podvody a všetko hnusobstvo. Gilmore Girls je pohodičkový seriál, ktorý si pozriete v sobotu ráno v pyžame s horúcim kakaom… Moje hodnotenie: 5 z 5 hviezdičiek.

 

2 comments
  1. veru aj ja som sa stala zavisla na gilmorkach. prave pozeram poslednu 7 seriu a na jesen si ich kuknem odznova :))) su skvele!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

You May Also Like
prečítať

Chuck

Chuck je môj nový objav. Dostala som sa k nemu už ani neviem na čie odporúčanie na Twitteri.…
prečítať