One Tree Hill

Niekto má slabosť na sci-fi, niekto na akciu, niekto čisto na humor, ja mám slabosť na školské prostredie – a teraz myslím v seriáloch (ale i filmoch). Seriálov zo stredo- či vysokoškolského prostredia je celkom dosť, tých dobrých v tejto kategórii minimum. Po Glee, o ktorom som písala minule, je tu One Tree Hill.

V USA práve beží 8. séria, čo je celkom pekné číslo, ktoré ukazuje, že seriál sa stále teší veľkej obľube. Aj keď je možné, že veľa z jeho divákov ho už sleduje len zo zotrvačnosti, nemyslím to ale negatívne – jednoducho keď niečo rozpozeráte, je ťažko po 4-5 sériach len tak prestať. Každá séria má cca 22 častí po 45 min, čo je 16,5 hodiny na sériu, a ten kto videl celých 7 kompletných sérií, tým pádom venoval seriálu takmer 120 hodín života. Riadna telenovela, že?

Seriál sa točí hlavne okolo basketbalu, dvoch bratov – Lucasa a Nathana, a ich 3 spolužiačok – Peyton, Brooke a Haley. A samozrejme celého ich prepleteného života v škole, doma, a neskôr v dospelosti aj ich pracovného života. Nebudem prezrádzať ďalej, akákoľvek ďalšia info by bola spoilerom.

Ako čerešnička na torte je ale pri tomto seriáli jeho hudba. Nepoznám iný seriál, kde by bolo toľko skvelej hudby! V soundtracku nájdete The Aeroplanes, Angels & Airwaves, Calexico, Cheap Trick, Coldplay, The Cure, Keane, Lenny Kravitz, The National, Oasis, Rilo Kiley, Travis…

Kopec skvelej hudby som si ale pripravila aj ako hudobný tip pre vás. Niektoré (pre nás nie veľmi známe) hudobné hviezdy v tomto seriáli priamo účinkujú, dokonca aj ako hlavné postavy a priamo v seriáli majú niečo spoločné s hudbou. V podstate takmer všetko spadá do žánru indie/alternative (+ nejaký pop), takže ak holdujete tomuto štýlu, nechajte sa inšpirovať. P. S.: Vyberala som videá, kde sú aj ukážky zo seriálu, berte to ako taký trailero-soundtrack :)

Bethany Joy Lenz (v seriáli Haley)

Kate Voegele (v seriáli Mia Catalano)

Gavin DeGraw (od neho je theme song)

Wakey!Wakey! (v seriáli len člen kapely – Grubbs)

Nick Lachey (v seriáli Nick Lachey)

Fall Out Boy (v seriáli len člen kapely – Pete Wentz)

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

You May Also Like
prečítať

Downton Abbey

Počas vianočnej seriálovej prestávky som sa konečne dostala k seriálu Downton Abbey, ktorý mi niekto odporučil na Facebooku…
prečítať