Twitter zoznamy – zistite, ako vás vidia vaši followeri

Dnešok vojde do histórie nielen ako (u nás) zase ďalšia upršaná nedeľa. Felix Baumgarten skočil z cca 39 kilometrov a prekonal rýchlosť zvuku. Nejdem sa preto usilovať prebiť tento výnimočný deň nejakým extra blog postom a konečne sa povenujem jednej light téme, ktorú mám nachystanú už dlho.

Twitter zoznamy.

Málokto vie, na čo ich prakticky využiť. Webová verzia Twitteru ani neponúka pohodlnú možnosť, ako s nimi pracovať (rovnako ako s uloženými vyhľadávaniami hashtagov). Z najpoužívanejších Twitter klientov je to asi hlavne TweetDeck, kde si môžete vyhradiť stĺpček pre konkrétny zoznam a sledovať tak napr. pre vás VIP ľudí, príp. vašich najväčších influencerov.

Neponúkam teraz návod na to, ako zoznamy efektívne používať. Sorry, je nedeľa a nie je to ani cieľom môjho článku. Skúsili ste sa však niekedy pozrieť, v akých zoznamoch (iných ľudí) sa práve vy nachádzate? Ja si to občas pozriem a celkom dobre sa na tom pobavím – vždy sa o sebe niečo nové dozviem.

Také najklasickejšie zoznamy sú podľa jazyka – slovenskí a českí twitteristi, prípadne aj spojení vs. po anglicky tweetujúci. Ešte z dôb rozširovania Twitteru sú známe zoznamy geekgirls, keďže nás bolo ako šafranu, tak sme boli pozornejšie sledované. Takisto sa môžete nájsť v nejakom zozname na základe príslušnosti k operačným systémom (ja som v tých apple, ale určite existujú aj windowsácke či androidové a pod.).

Ďalej sa môžete nájsť v zoznamoch podľa toho, čím sa zaoberáte – ja som v zoznamoch copywriterov, blogerov a pod. Je fajn vidieť, že človek je pre niekoho influencerom aj podľa niečoho konkrétneho, nielen podľa divných Klout meraní. Pozrime sa na tie zaujímavejšie zoznamy.

Tak napríklad – teším sa, keď som v zozname s kým na pivo, ale tiež v zozname zaujímavé čítanie s podtitulom ľudia, čo by som rád poznal nielen z twitter sveta, ale aj z offline reality všedných dní. Neviem si vysvetliť zaradenie do zoznamu blueberries, ale namýšľam si, že to bude niečo podobné ako Satinského čučoriedky. Poteší zaradenie v zozname follow friday (people I enjoy following the most).

V obľúbenom fake účte nášho mr. prezidenta som v zozname občania (ako inak), @MistniDrbna ma zase zaradila do zoznamu dojnice. Objavila som sa aj v nevinne znejúcom zozname girls s podtitulom skupinka Lady Gaga a ostatné – ako sa mi to podarilo, sa už asi nikdy nedozviem.

Pozrite sa aj vy do svojich profilov, čo zaujímavé tam objavíte. Poteším sa, ak mi to napíšete aj do komentárov. A keď už sme pri tých zoznamoch, dávam vám do pozornosti na followovanie môj vip zoznam s podtitulom i can’t imagine twitter without these guys. Berte to ako taký neobyčajný follow sunday.

Slnko v duši.

3 comments
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

You May Also Like