Barton Fink (1991)

Práve som videla zaujímavý film. Dávam mu 5 z 5 hviezdičiek, a myslím si, že sa bude radiť k najzaujímavejším filmom, aké som videla.

Dej:
Píše sa rok 1941 a mladý neurotický scenárista divadelných hier dostáva ponuku ísť do Hollywoodu písať scenáre pre hollywoodske filmy. Býva v hoteli, ktorý sa síce pýši kvalitou svojich služieb, avšak prostredie nasvedčuje, že je to len obyčajná diera (biedne vybavená izba, vŕzgajúca posteľ, odlepujúca sa tapeta…). Barton Fink dostáva prvú úlohu – má napísať scenár k béčkovému zápasníckemu filmu. Očakáva sa od neho dosť – má z braku vykresať trhák. A tak začína písať. Ale nie je to také jednoduché, po niekoľkých dňoch tvorivého sucha si začína myslieť, že nič napísať nedokáže. Jediným rozptýlením je mu dobrácky sused…

O tomto je prvá polovica filmu Barton Fink. Dosť nudná, musím povedať. Zachraňuje ju úžasná kamera, dôraz na detaily a pohľad na psychiku umelca v kríze (takto si predstavujem Kafku :D). A odtiaľto sa začína akcia, ktorá miestami dosahuje až hororové rozmery. Odporúčam si film pozrieť a nenechať sa odradiť nudou z prvého polčasu. Budete mať z tvorby bratov Coenovcov umelecký zážitok.

Film bol v roku 1992 nominovaný na Oscara v kategóriách výprava, kostýmy a mužský herecký výkon vo vedľajšej roli.

Trailer:

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

You May Also Like
prečítať

Ondskan (2003)

Erik Ponti je mladý chlapec. Stredoškolák. Veľmi dobre pláva a raz by chcel byť právnikom. Ale Erik má…
prečítať
prečítať

Anonymous (2011)

Shakespeare je pre niekoho geniálnym básnikom a dramatikom, pre niekoho len ďalším autorom, o ktorom sa treba učiť…
prečítať