Doba ľadová 3: Úsvit dinosaurov (2009)

Po ťažkých intelektuálnych thrilleroch je čas aj na niečo ľahšie, tentokrát je to rozprávka od Pixaru – Doba ľadová 3. Veľa z vás ju už možno videlo, pre tých, ktorí ešte nemali možnosť, je tu jej krátke predstavenie.

Kedysi dávno som videla jednotku, tuším zbežne aj dvojku, ale keď všetci vychvaľovali trojku, povedala som si, že si to nemôžem nechať ujsť a možno aj zo mňa sa stane veľký fanúšik Ice Age. Ale nestalo sa.

doba-ladova-3-usvit-dinosaurovDej:

Leňochod Sid (to je ten, ktorý má jedno oko na ľavej a jedno na pravej strane hlavy) sa rozhodol závidieť svojim kamarátom mamutom, že sa im zakrátko narodí dieťa a všetko sa točí okolo neho. Zaumienil si, že aj on sa stane rodičom a ignorujúc všetky biologické zákony sa stal “mamičkou” trom veľkým vajciam, z ktorých každé bolo asi tak veľké ako on sám. Jeho detičky sa tomu tešili a dokonca sa im podarilo neporozbíjať a nezjesť všetko naokolo, sranda skončila, keď si pre ne prišla ich skutočná mama, pani dinosaurica. Sid jej spravil žiarlivostnú scénu a ona to nepredýchala a rozhodla sa ukázať mu, kto je tu šéf – takže do sveta dinosaurov (o ktorom si všetci mysleli, že už neexistuje) odvliekla aj chudáka Sida. A hoci jeho kamarátom už išli jeho výčiny dosť na nervy, predsa ho nenechali v štichu a vybrali sa mu na pomoc…

Ďalej to samozrejme pokračuje ich výpravou do sveta dinosaurov, kde im robí sprievodcu lasičiak Buck. Nechýbajú scény akčné, vtipné ani dojímavé, dokonca pri hlbšom zamyslení ani poučné, avšak pre mňa nie natoľko strhujúce, aby ma udržali pri obrazovke celých 96 minút. Kto však má rád pixarovky, môže sa dosť baviť a ventiláciu problémov z reálneho sveta sú animované postavičky ako stvorené. Moje hodnotenie – 3 hviezdičky z 5.

Trailer:

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

You May Also Like
prečítať

Anonymous (2011)

Shakespeare je pre niekoho geniálnym básnikom a dramatikom, pre niekoho len ďalším autorom, o ktorom sa treba učiť…
prečítať
prečítať

Up (2009)

Nedeľné poobedie je ako stvorené pre pozeranie rozprávok, veď čo iné sme ako malé deti v nedeľu robievali?…
prečítať