Eyes Wide Shut (1999)

Spaľujúca vášeň alebo doslovný preklad – Široko zatvorené oči (ktorý sa mi páči oveľa viac) je erotický psychothriller od Stanleyho Kubricka.

Dej:

Eyes Wide Shut

Zámožný lekár William Hardford (Tom Cruise) začne žiarliť na svoju príťažlivú ženu Alice (Nicole Kidman), keď sa mu zverí, že by kvôli erotickému zážitku s cudzím mužom bola schopná opustiť celý svoj život a svoju rodinu. Odmietne zamilovanú dcéru svojho zomrelého pacienta, nevyužije šancu ani na vášnivú noc s prostitútkou, no v ten večer zažije niečo oveľa zaujímavejšie: prostredníctvom svojho priateľa sa dostane na tajné orgie, kde sa účastníci v karnevalových maskách oddávajú sexuálnym rituálom.

Po prečítaní podobného opisu deja som sa tešila na skvelý film, no nakoniec sa mi z neho najviac páčila asi len scéna s tajnými orgiami. Nicole Kidman mi išla pozoruhodne na nervy, pretože sa vo väčšine filmu tvárila ako ľahká deva a namiesto Toma Cruisa by som si vedela predstaviť niekoho staršieho a charizmatickejšieho. Na zážitku mi nepridalo ani 2,5 hodinové trvanie filmu, ktoré sa síce odrazilo na kvalite prevedenia a detailnosti záberov, no aj to mi už miestami išlo na nervy.

Milovníci klasickej kinematografie si určite prídu na svoje, u mňa je to tak na 3 z 5 hviezdičiek.

Trailer:

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

You May Also Like
prečítať

Farba citov (2011)

Sú filmy, ktoré pozeráme kvôli prešpekulovanému deju, špeciálnym efektom alebo kvôli našim obľúbeným hercom. A sú filmy, ktoré nemajú…
prečítať
prečítať

Zodiac (2007)

Je len málo filmov, ktorých zhliadnutie si vychutnám ako dobrú knihu. Skutočný príbeh sériového vraha, ktorý sám seba…
prečítať
prečítať

Anonymous (2011)

Shakespeare je pre niekoho geniálnym básnikom a dramatikom, pre niekoho len ďalším autorom, o ktorom sa treba učiť…
prečítať