Eyes Wide Shut (1999)

Spaľujúca vášeň alebo doslovný preklad – Široko zatvorené oči (ktorý sa mi páči oveľa viac) je erotický psychothriller od Stanleyho Kubricka.

Dej:

Eyes Wide Shut

Zámožný lekár William Hardford (Tom Cruise) začne žiarliť na svoju príťažlivú ženu Alice (Nicole Kidman), keď sa mu zverí, že by kvôli erotickému zážitku s cudzím mužom bola schopná opustiť celý svoj život a svoju rodinu. Odmietne zamilovanú dcéru svojho zomrelého pacienta, nevyužije šancu ani na vášnivú noc s prostitútkou, no v ten večer zažije niečo oveľa zaujímavejšie: prostredníctvom svojho priateľa sa dostane na tajné orgie, kde sa účastníci v karnevalových maskách oddávajú sexuálnym rituálom.

Po prečítaní podobného opisu deja som sa tešila na skvelý film, no nakoniec sa mi z neho najviac páčila asi len scéna s tajnými orgiami. Nicole Kidman mi išla pozoruhodne na nervy, pretože sa vo väčšine filmu tvárila ako ľahká deva a namiesto Toma Cruisa by som si vedela predstaviť niekoho staršieho a charizmatickejšieho. Na zážitku mi nepridalo ani 2,5 hodinové trvanie filmu, ktoré sa síce odrazilo na kvalite prevedenia a detailnosti záberov, no aj to mi už miestami išlo na nervy.

Milovníci klasickej kinematografie si určite prídu na svoje, u mňa je to tak na 3 z 5 hviezdičiek.

Trailer:

 

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

You May Also Like
prečítať

Up (2009)

Nedeľné poobedie je ako stvorené pre pozeranie rozprávok, veď čo iné sme ako malé deti v nedeľu robievali?…
prečítať
prečítať

Ondskan (2003)

Erik Ponti je mladý chlapec. Stredoškolák. Veľmi dobre pláva a raz by chcel byť právnikom. Ale Erik má…
prečítať