Scott Pilgrim vs. the World (2010)

Scott Pilgrim je obyčajný chalan, člen otrasnej garážovej kapely a lámač dievčenských sŕdc. Vyzerá to ako základ klasickej teen komédie, ale napočudovanie, ide o omnoho viac.

Natočiť dobrý klasický film je umenie – a je to už klasika. Preto sa filmári usilujú vytvoriť niečo nové, originálne, neopozerané. Tém tu už bolo tiež mnoho, a preto treba zmodernizovať prevedenie. Dejová línia je veľmi jednoduchá – Scott musí poraziť 7 expriateľov jeho novej lásky, aby s ňou mohol ostať.

Scott Pilgrim vs. the World je mix klasickej teen komédie (vystupujú v ňom pekní živí herci), má prvky rozprávky, komiksu, počítačovej hry, matrixu a bojového nindža. Bláznivá kombinácia vyzerá naozaj bláznivo. Časová postupnosť je lineárna, no jednotlivé scény občas prechádzajú medzi sebou bez závislosti na mieste, a spája ich len téma rozhovoru. Hlavne na začiatku filmu si uvedomíte, že sa musíte viac sústrediť, kým si zvyknete na to nezvyčajné spracovanie. Potom si už film vychutnávate.

Osobne si myslím, že toto je cesta, ktorou by sa mohol film uberať – nie som príliš veľkým nadšencom 3D technológie, oveľa viac si cením dobrý nápad a zaujímavé prevedenie. Mixovanie druhov a žánrov umenia sa dotklo filmu asi najmenej, a preto ďalšie pokusy v tomto smere môžu byť jednoznačne zaujímavé.

 

1 comment
  1. Monika, plne s tebou suhlasim, bolo to blaznive, ale pre mna velmi prijemne blaznive. ked som prekonala prvych desat minut stratenia v deji, dalej to bolo len lepsie a lepsie. velmi sa mi pacil scenar, dialogy a mlady Culkin :) a Michael Cena spolu s Jasonom Schwartzmanom su pre mna neobycajni herci. som rada, ze som si to pozrela, len skoda, ze som to tak neskoro az pozrela

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

You May Also Like
prečítať

Zodiac (2007)

Je len málo filmov, ktorých zhliadnutie si vychutnám ako dobrú knihu. Skutočný príbeh sériového vraha, ktorý sám seba…
prečítať