Tablety pre ženy

V dnešnej dobe je techniky už tak veľa, že ju ani nevnímame. Pozrime sa okolo seba vo svojej izbe, obývačke, pracovni… Takmer v každej izbe tróni nejaký PC, notebook, tlačiareň, audioprehrávač, „empétrojka“, DVD prehrávač, televízor, po zemi sa povaľuje nabíjačka na mobil, ktorý máme vždy na dosah ruky. Tí modernejší už majú doma pomaly celé multimediálne centrum so všetkým, čo k tomu patrí. Kým dlhé roky bol hlavnou technikou v každej domácnosti televízor, dnes sa tá pozornosť pomaly posúva na počítače – stolné, notebooky, netbooky, väčšina domácností vlastní minimálne 1 kus.

Ešte modernejším trendom sú tablety, čo nemohlo ujsť nikomu, kto aspoň z diaľky sleduje nové technológie. Tablety sú naozaj revolučným zariadením, no ostávajú zatiaľ len modernou hračkou pre tých, ktorí si ich môžu dovoliť, pretože nemajú na prvý pohľad viditeľný praktický význam, ktorý by ospravedlňoval veľkú investíciu do nich vloženú. Ak si spriemerujeme všetko ponúkané v tejto kategórii, cena za tablet je rovnaká ako za notebook strednej triedy so všetkým, čo plnohodnotný operačný systém v ňom ponúka. No ak si odmyslíme finančnú stránku celej záležitosti okolo tabletov či boj jednotlivých značiek a ich produktov, v centre stojí jeden nespochybniteľný fakt, ktorý môže byť zaujímavý práve pre nás, ženy.

Tablet ulahčí ženám život

Dúfam, že sa dnes opäť nikto neurazí, nasledujúca úvaha sa netýka žien, pre ktoré je PC v akejkoľvek podobe pracovným nástrojom. Veľká väčšina žien od PC očakáva malé a pomerne úzke spektrum činností – surfovanie po internete, čítanie mailov, chatovanie, pozeranie videí, počúvanie hudby… Ak sem zahrnieme ženy, ktoré v práci síce využívajú PC, ale doma opäť vykonávajú len spomenuté činnosti – dostaneme sa k vysokému hypotetickému číslu žien, ktorým by zariadenie ako tablet uľahčilo život. Prečo?

  1. Jednoduchosť – netreba nič inštalovať, preinštalovať, opravovať, nastavovať, hrabať sa v tom. Proste to funguje.
  2. Praktickosť – ide o malé zariadenie o veľkosti netbooku alebo menšie, ľahšie, bez zbytočných káblov, s výbornou výdržou, dokážeme na ňom vykonávať všetky bežné počítačové činnosti.
  3. Cena – v závislosti od jednotlivých typov môže byť nižšia ako klasický notebook
  4. Imidž – tablety a ich grafické zohrania majú naozaj skvelú grafiku, upútavajú pozornosť okolia… skrátka, každý kus je ukážkou modernej elegancie.
  5. Ovládanie – dotykové ovládanie zažíva ešte stále svoj boom. Na telefónoch si naň pomaly zvykáme, no pri počítačových zariadeniach je to stále novinka.

Pri svojich tvrdeniach nevychádzam zo žiadnych výskumov, štatistík ani odborných textov. Prednedávnom som si kúpila iPad a pri jeho využívaní pozorujem reakcie okolia, a niekedy sa mi zdá, že okolie je ním ešte nadšenejšie ako ja. Poopravím sa, ženské okolie.

Muži a tablety

Muži sa v prípade tabletov delia na 2 tábory – jedni sú tí, pre ktorých je tablet len doplnkom ich počítačovej výbavy, jednoducho taká hračka, bez ktorej by sa v pohode zaobišli. Dokážu využívať tablet na niektoré druhy činností, ale v žiadnom prípade im nenahrádza klasický výkonný PC stroj.

Tí druhí sú ešte skeptickejší, vidia isté možnosti jeho použitia, no nepresvedčí ich to natoľko, aby do neho investovali. Miesto hľadania jeho významu „čo dokáže“, hľadajú stále nové argumenty, „čo nedokáže“.

Najlepšie tablety pre ženy

V súčasnosti je v ponuke viacero typov tabletov, no myslím, že reálne do úvahy pripadajú len dva:

Apple iPad

iPad je zariadenie od firmy Apple, ktoré naštartovalo celý tabletový boom. Dá sa zohnať od 499 €, no je viazaný na používanie predpísaného softvéru a treba pri ňom počítať s istými obmedzeniami. Viac o Apple iPad.

Samsung Galaxy Tab

Samsung Galaxy Tab – považuje sa za najväčšieho konkurenta iPadu hlavne použitím otvorenejšieho systému, má lepšiu hardvérovú výbavu, je menší a ľahší, no predáva sa približne až od 750 € (prípadne so zľavou s dátovým paušálom od operátora, aj keď je otázne, či to nie je v konečnom dôsledku ešte drahšie riešenie). Viac o Samsung Galaxy Tab.

* * *

Ak sa v budúcnosti vyberiete kupovať PC, notebook, netbook, dobre porozmýšľajte, čo od neho očakávate. Možno zistíte, že vaše požiadavky spĺňa aj tablet, a nech sa už rozhodnete pre akýkoľvek, prinesie vám to určite nielen zjednodušenie používania vašej techniky, ale aj príjemný komfort.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

You May Also Like