Adobe InDesign: Oficiálny výukový kurz

InDesign je môj najobľúbenejší program z celej Adobe CS rodiny. Kým taký Photoshop alebo Illustrator dokáže pripraviť super farebnú grafiku, práve v InDesigne sa to všetko poskladá dohromady, aby vznikol plagát, leták, časopis či dokonca (elektronická) kniha. Hoci prvé dva menované sa dajú urobiť aj vo Photoshope samotnom, „zalomiť“ časopis alebo knihu bez InDesignu si už neviem predstaviť.

Pre lepšie pochopenie jeho užitočnosti to vysvetlím na príklade.

InDesign bol dlho programom, sústrediacim sa iba na tlačové výstupy – čokoľvek išlo do tlače, prešlo to cez InDesign a jeho exporty. Dnes už v tomto programe môžeme vytvárať aj interaktívne PDF dokumenty a elektronické knihy, a tak spolu s ďalšími Adobe CS nástrojmi dotvára InDesign portfólio programov na tvorbu v podstate akejkoľvek publikácie.

Oficiálny výukový kurz

V prípade, že poznáte knihy „Oficiálny výukový kurz“, ktoré vydáva Computer Press už niekoľko rokov v jednotnej podobe, vydanie o InDesigne CS 6 stále udržiava líniu tejto edície a je znovu „len“ aktualizáciou predchádzajúcich vydaní. Samozrejme, sú v nej novinky týkajúce sa verzie programu CS 6.

Tentokrát pribudla kapitola o tvorbe elektronických kníh. Tie sa v InDesigne síce robiť dajú, v praxi sa však skôr používajú iné riešenia, aby sa mohla zabezpečiť dostatočná kompatibilita s čo najviac zariadeniami. Ostatné drobné zmeny oproti predchádzajúcej verzii sú roztrúsené po celej knihe.

indesign_cs6_vyukovy_kurz_recenzia

Kapitoly

 1. Zoznámenie s pracovnou plochou
 2. Krátka prehliadka programu
 3. Nastavenie dokumentu a práca so stránkami
 4. Práca s objektmi
 5. Natekanie textu
 6. Úpravy textu
 7. Práca s typografiou
 8. Práca s farbami
 9. Práca so štýlmi
 10. Importovanie a úprava grafiky
 11. Vytváranie tabuliek
 12. Práca s priehľadnosťou
 13. Tlač a export
 14. Vytváranie súborov Adobe PDF s formulármi
 15. Vytvorenie a export elektronickej knihy
 16. Práca s dlhými dokumentmi

Chcete vedieť podrobnejšie detaily o štruktúre knihy a práci s ňou? Pozrite si moju staršiu recenziu knihy Adobe Photoshop CS6: oficiálny výukový kurz.

Knihu Adobe InDesign CS6: Oficiálny výukový kurz odporúčam predovšetkým nováčikom, ktorí by sa chceli v InDesigne naučiť pracovať, prípadne si doplniť základné vedomosti z webových tutoriálov. Je spracovaná naozaj prehľadne, takmer pri každom kroku je grafická ilustrácia, ktorá ho dopĺňa a vysvetľuje. Nechýbajú ani praktické cvičenia, aby ste si všetko vyskúšali sami na priložených skúšobných súboroch.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

You May Also Like