Affiliate – zlatá baňa (nielen) pre knihomoľov

Nepoznám žiadneho knihomoľa, ktorý by netrpel najčastejšou knihomoľskou chorobou nakupovania stále nových kníh.

Preto je výborné, keď si môžeme našu úchylku niečím ospravedlniť. Lenže ťažko sa ospravedlňuje, keď na knihy vytrieskame značnú časť výplaty, však? A čo tak kupovať si knižky vďaka tomu, že si ich kupuje niekto iný?

bookoholic

To, čo znie ako rozprávka, je úplne reálna vec, ktorá sa vo svete deje úplne bežne. Volá sa affiliate marketing a jediné, čo potrebujete, je mať nejaký svoj web, ideálne blog a môžete začať zarábať. Nielen na knihách.

Zarábajte na druhých. Značka: poctivo

Affiliate marketing je taký spôsob predaja, pri ktorom obchodník ponúka prevádzkovateľovi webu, teda vám, finančnú odmenu za to, že privediete zákazníka na jeho stránky. Ak sa teda napr. čitateľ vášho blogu preklikne z vašej stránky na stránku nejakého obchodu a nakúpi tam, vy z jeho nákupu dostanete malý podiel.

Všetko sa deje v rámci partnerského systému, ktorý vo vylepšenej forme ponúka kníhkupectvo Martinus.sk. Princíp je jednoduchý:

  1. zaregistrujete sa v Partnerskom systéme
  2. umiestnite reklamu na svojom webe
  3. získavate províziu z každého nákupu, ktorý sa vďaka vám uskutoční

Knihy výhodnejšie ako zmrzlina

  • 5 % provízie vyplatenej vo forme finančnej odmeny
  • 7 % provízie v prípade vyplatenia formou nákupnej poukážky
  • pekné bannery s knihami na poličke pre konkrétny titul alebo klasické s martinusáckym logom
  • WordPress plugin pre jednoduché vkladanie kódov na web

martinus partnersky system

Partnerský systém môžete využiť na akomkoľvek webe, ale ideálne je, ak ide o web, ktorý navštevujú ľudia, u ktorých je vyššia pravdepodobnosť, že si nejakú knihu kúpia. Na webe o športe alebo autách by promovanie kníh asi nemalo rovnaký efekt ako na knižnom blogu, príp. webe zameranom na kultúru či lifestyle.

Kde je teda háčik?

Žiadny nie je. Určite by však nebolo múdre vložiť na váš web desiatky reklám v nádeji, že niekto na ne klikne a vám sa budú peniaze len sypať. Ale pokiaľ sa partnerský systém využíva rozumne, môžete na ňom len získať – podľa návštevnosti a popularity vášho webu od desiatok centov až po desiatky eur.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

You May Also Like