Nepatrí do zoznamu bestsellerov. Nemá do akých, pretože v angličtine vyjde až budúci rok. Jediné dostupné recenzie sú písané škandinávskymi jazykmi. A predsa vám teraz poviem, že by ste si Skočný příliv mali prečítať už túto jeseň, kedy vychádza takmer naraz na Slovensku i v Česku.

Knihu otvára temná scéna na Švédskom ostrove Nordkoster. Akýsi malý chlapec sa spoza skalných brál stane svedkom podivuhodnej vraždy. Príliv na ostrove zdvíha hladinu vody zvyčajne o 5 – 10 cm, výnimkou je skočný príliv – vtedy sa hladina zdvihne až o pol metra. Ľudská hlava meria približne 25 cm. Vrahovia zahrabú do piesku neznámu mladú tehotnú ženu a nechajú, nech fyzikálne zákony dokončia nemilosrdné dielo.

O 24 rokov neskôr sa k nevyriešenému prípadu dostáva Olivia Rönningová, študentka Policajnej akadémie. Má už prázdniny, ale čosi ju zaujme na dobrovoľnom zadaní do školy a spomedzi viacerých odložených prípadov si vyberie práve tragédiu na Nordkosteri. Veď v tej dobe bol jedným z policajných vyšetrovateľov jej otec Arne, ktorý pred pár rokmi zomrel.

Celá recenzia na Neoluxor.cz

Nepatrí do zoznamu bestsellerov. Nemá do akých, pretože v angličtine vyjde až budúci rok. Jediné dostupné recenzie sú písané škandinávskymi jazykmi. A predsa vám teraz poviem, že by ste si Skočný příliv mali prečítať už túto jeseň, kedy vychádza takmer naraz na Slovensku i v Česku. Knihu otvára temná scéna na Švédskom ostrove Nordkoster. Akýsi malý chlapec sa spoza skalných brál stane svedkom podivuhodnej vraždy. Príliv na ostrove zdvíha hladinu vody zvyčajne o 5 - 10 cm, výnimkou je skočný príliv - vtedy sa hladina zdvihne až o pol metra. Ľudská hlava meria približne 25 cm. Vrahovia zahrabú do piesku neznámu mladú tehotnú ženu a nechajú, nech fyzikálne zákony dokončia nemilosrdné dielo. O 24 rokov neskôr sa k nevyriešenému prípadu dostáva Olivia Rönningová, študentka Policajnej akadémie. Má už prázdniny, ale čosi ju zaujme na dobrovoľnom zadaní do školy a spomedzi viacerých odložených prípadov si vyberie práve tragédiu na Nordkosteri. Veď v tej dobe bol jedným z policajných vyšetrovateľov jej otec Arne, ktorý pred pár rokmi zomrel. Celá recenzia na Neoluxor.cz
Téma - 8.5
Dej - 9.5
Postavy - 10
Štýl - 8

9

9

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*
*