J. K. Rowlingová: Prázdne miesto (+ súťaž)

Po nečakanej smrti štyridsiatnika Barryho Fairbrothera ostane Pagford v šoku. Je to zdanlivo idylické anglické mestečko s dláždeným námestím a starobylým opátstvom, ale za peknou fasádou zúri tichá vojna. Bohatí bojujú s chudobnými, tínedžeri s rodičmi, manželky s manželmi, učitelia so žiakmi. Pagford rozhodne nie je tým, čím sa na prvý pohľad zdá. Prázdne miesto, ktoré po Barrym ostane v mestskej rade, sa zakrátko stane katalyzátorom najväčšej vojny, akú kedy mesto zažilo. Kto bude triumfovať vo voľbách sprevádzaných vášňami, pokrytectvom a nečakanými odhaleniami? Brilantne napísaná kniha, ktorá je autorkiným prvým románom pre dospelých čitateľov, nabáda k zamysleniu a na každej stránke znovu a znovu prekvapuje.

Prázdne miesto je veľkolepý a vynikajúco napísaný román o súčasnej spoločnosti. J. K. Rowlingová vytvorila fascinujúci svet s postavami, v ktorých zaručene spoznáte vlastných susedov. Šarvátky a divoké stretnutia otriasajúce životmi ľudí v Pagforde sú plné vášní, ktoré zasahujú i každého z nás, a možno dokonca viac, než by sa mohlo na prvý pohľad zdať. Sme veľmi radi, že sa nakladateľstvu Plus túto knihu podarilo získať,” hovorí šéfredaktorka nakladateľstva Plus, Martina Mašínová.

J. K. Rowlingová je autorkou série siedmich kníh o Harrym Potterovi, ktorá vychádzala v rokoch 1997 – 2007. Knihy vyšli v dvesto krajinách, boli preložené do 74 jazykov a predalo sa ich viac ako 450 miliónov. Na základe série vzniklo osem filmov. Spisovateľka je nositeľkou mnohých ocenení vrátane Radu Britského impéria, ktorý jej udelila kráľovná Alžbeta II. za zásluhy o detskú literatúru, španielskej ceny princa astúrskeho, francúzskeho Radu čestnej légie a najvyššieho ocenenia pre autorov detských kníh ceny Hansa Christiana Andersena. Angažuje sa v mnohých charitatívnych hnutiach, vrátane podpory znevýhodnených detí.

Web k novému románu J. K. Rowlingovej Prázdne miesto (The Casual Vacancy) bol spustený na adrese www.prazdnemiesto.sk. Záujemcom o knihu nový web hlavne uľahčuje objednávanie knihy, ale budú tu tiež zhromaždené recenzie na knihu a bude možné o knihe diskutovať.

Na túto novinku sa už dlho teším a kým 560-stranovú knihu prečítam a napíšem recenziu, o jeden kus si môžete zasúťažiť. Stačí odpovedať na súťažnú otázku – spomedzi správnych odpovedí vyžrebujem 1. mája jedného, komu knihu pošlem. Nápoveda: správnu odpoveď sa dozvieš na stránke www.prazdnemiesto.sk.

Za knihy na recenziu a do súťaže ďakujem spoločnosti Albatros Media.

Aktualizácia 1. mája 2013

Do súťaže sa zapojilo 62 ľudí, z toho bolo 58 správnych odpovedí. Zo všetkých správnych odpovedí som vyžrebovala súťažiaciu s mailom viera.pichnova@. Gratulujem! Súťaž je ukončená!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

You May Also Like