Libby Page: Bazén

Tento mesiac mi z nových ikarovských (potenciálnych) bestsellerov nič nesadlo. Preto som sa rozhodla prečítať si nenápadnú oddychovku Bazén. Zaujala ma najmä obálkou a jednoduchým a nekonfliktným dejom.

Hlavné postavy príbehu sú 3: vyše 80-ročná Rosemary; o dve generácie mladšia novinárka Kate a jeden bazén. Poviete si, pfff, bazén. V každom meste je nejaké kúpalisko. Keď si ho predstavíte, vidíte milión ľudí hlava na hlave, vôňu/pach chlóru, predražné langoše a kofolu. Nostalgickejšie spomienky môžete mať, ak sa na kupku zaľúbite alebo si tam pri skákaní do vody rozbijete koleno.

Pre Rosemary je bazén, na ktorý vidí z balkóna svojho bytu, to najnostalgickejšie miesto ever. Tam sa zoznámila so svojím manželom Georgeom, tam sa konalo ich prvé rande, prvýkrát sa spolu milovali či sa tam šli okúpať počas svojho svadobného dňa. Nemôžeme sa teda diviť, že keď má miestny developer kúpalisko zmeniť na tenisový kurt, Rosemary sa rozhodne bojovať.

Kate má síce dosť problémov sama so sebou, ale práve boj za záchranu bazénu jej pomôže sústrediť sa na niečo iné a nájsť svoje šťastie. Erinbrockovichovský námet, síce o dosť zjednodušený, funguje aj po 20 rokoch. Dvojka Rosemary & Kate pritiahne pozornosť celej miestnej komunity, ktorá sa spojí, aby bojovala za spoločnú vec.

Rozoberať knihu na dlhšie by bolo úplne kontraproduktívne. Bez ohľadu na sympatie k obálke, téme či postavám je to vyslovene priemerná kniha, ktorú si zoberiete práve na kúpalisko či k moru a keď ju náhodou necháte pod slnečníkom, chýbať vám nebude. Nie je výnimočné vtipná či tak zručne napísaná, že by sa vám vryla pod kožu. Je to skrátka milý príbeh, ktorý neurazí, ale ani nenadchne. Pre mňa teda jasné 3 hviezdy, ale ak vyhľadávate práve nekomplikovanú feel good literatúru, budete spokojní.

Pozitíva • Koho bude kniha baviť?

  • kto má silný zmysel pre miestnu komunitu
  • bojovníkov zapálených za dobrú vec
  • kto hľadá úplne nenáročné a oddychové čítanie

Negatíva • Nekupujte si knihu, ak:

  • máte radšej rozvetvenejšie príbehy
  • sa radi pri čítaní smejete
  • neradi chodíte na kúpalisko
Tento mesiac mi z nových ikarovských (potenciálnych) bestsellerov nič nesadlo. Preto som sa rozhodla prečítať si nenápadnú oddychovku Bazén. Zaujala ma najmä obálkou a jednoduchým a nekonfliktným dejom. Hlavné postavy príbehu sú 3: vyše 80-ročná Rosemary; o dve generácie mladšia novinárka Kate a jeden bazén. Poviete si, pfff, bazén. V každom meste je nejaké kúpalisko. Keď si ho predstavíte, vidíte milión ľudí hlava na hlave, vôňu/pach chlóru, predražné langoše a kofolu. Nostalgickejšie spomienky môžete mať, ak sa na kupku zaľúbite alebo si tam pri skákaní do vody rozbijete koleno. Pre Rosemary je bazén, na ktorý vidí z balkóna svojho bytu,…
Téma - 7
Dej - 6
Postavy - 7
Štýl - 6

6.5

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

You May Also Like
angel painting
prečítať

Freakonomics

Každý, kto v dnešnom svete nechce byť len pasívnym divákom, sa pýta a hľadá, ako veci fungujú. Mechanizmy,…
prečítať