Redizajn blogu

Po dlhšom čase je tu opäť redizajn blogu/stránky, ktorá slúži ako moja hlavná internetová vizitka a blog. Niektorí rýpalkovia budú riešiť, prečo zase zmena a blabla, pokiaľ je to však zmena k lepšiemu, prečo nie?

Pôvodná téma (alebo pekne po slovensky motív) bola už trochu (1) technicky staršia, (2) vizuálne obohraná – mám rada zmenu a (3) keď som ju nasadzovala, mala plniť iný účel, ako od webu potrebujem teraz. Vtedy som potrebovala na jednom mieste spojiť blog, svoje služby a portfólio, pretože ešte neexistovalo žiadne Červené ani iné pero. Teraz sú už všetky weby rozbehnuté (až na Písacie pero, to spustím onedlho, ale už sa na tom pracuje), mimochodom, všimnite si nové logá naspodu stránky, takže web mi stačí ako blog a skutočne ako vizitka, aby sa každý vedel cezo mňa prekliknúť k tomu, čomu sa práve venujem a hlavne, o čom píšem.

Ako som si nedávno dala záväzok, chcela by som viac blogovať a pekný web mi k písaniu pomáha (áno, som typická ženská). Ak vás zaujíma, čo je toto za dizajn, tak to je wordpress theme kúpená z themeforest a je od toho istého tímu, ako je téma na Milujeme slovenčinu. Má perfektne urobeného admina, super podporu, veľa nastavení a základných motívov, ale aj pekne vyriešené detaily: všimnite si hover nad ikonkami pri logu, načítavanie obrázkov, super typografiu (clean & simple, ako to milujem) a elegantne riešené social media. Niektoré veci ešte nie sú dotiahnuté, takže o zopár chybách pri preklápaní dizajnu už viem, ale budem rada, ak mi v komentoch napíšete, čo ste si ešte všimli, že treba vyriešiť.

A keď už takto o 1.45 ráno píšem, tak čo je ešte nové? Okrem toho, že sa mi konečne plnia sny a rozbieham aj posledný z mojich projektov, Písacie pero, finišujem aj s verziou 2.0 pre Červené pero. Dnes som inštalovala Adobe CS6, tak sa s tým pôjdem hrať a zvykať si. Dnes v pondelok mi majú doniesť Lenovo notebook z Buzzhunter kampane, budem jemne testovať, ako sú na tom súčasné Windows noťasy (samozrejme, v porovnaní s Macom ;).

Mala by som konečne dopísať všetky články na blog, čo mám nachystané, od strhujúcej recenzie na Nokiu Lumia 800 až po ďalších 10 tém, ktoré na mňa čakajú v todo. Okrem článku pre Áno! magazín by som mala rozmýšľať aj nad témou na Barcamp, keďže davy si ma údajne žiadajú (help me), Mike sa mi vyhráža, že inak nepríde a ja som si stále neobjednala tričká z Threadless, ani som nebola u kaderníčky, aby som tam zažiarila.

Zatiaľ chodím po dome strapatá v hokejovom drese, sledujem výkony našej reprezentácie, po večeroch hrám poker na iPade, polievam moje tri nové kvety a teším sa na všetko, čo mi život prinesie.

7 comments
 1. Presne tak! Páčia sa mi hlavne tie tri farebné “blobs” tuto dolu :) Sútaké veselé a hravé, priam pozývajú na kliknutie a navštívenie stránok. Samozrejme, Pekne to celé dýcha a je to prehľadné. No dostala si ma hlavne voľbou fotografie k tomuto príspevku. Podľa všetkého mám slabosť na osrdiečkované fotografie s nohami :)

 2. Nejako mi to rozhadzuje @font-face hlavne interpunkciu.
  A bojujem s vetou:
  Jedna z mála šťastných, ktorej platia za to, čo ma baví.

  Možno je to korektúrne správne, ale inak mi to nepasuje…keď si to človek prečíta má pocit, akoby to nehralo. Raz píšeš v 3.os potom v 1.os.

  A hlavička je pre mňa prázdna až moc mini.

  Inak pozadie super, pätička tiež. Fotka k článku podľa mňa až tak nepasuje, ako to rajcuje Mariana

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

You May Also Like