Starý koniec, nový začiatok

Okolo Nového roku sa všetci predháňali so zhrnutiami starého a predsavzatiami do nadchádzajúceho roku. Bolo to väčšinou inšpiratívne čítanie, ďakujem. Ja som sa rozhodla počkať, vlastne až teraz som pocítila potrebu sa podeliť s tým, čo bolo a čo (dúfam) bude.

2012

2012 bol rok, kedy som naplno podnikala a keď tak pozerám do účtovníctva, s celkom dobrým výsledkom. Darilo sa v jazykových korektúrach, copywritingu, pri vydávaní kníh i tvorbe webov cez WordPress.

Pomohlo mi vytvoriť partnerské kontakty so šikovnými babami (Janka a Majka), pánmi (Timo, Martin) a na moje potešenie aj s knižnými vydavateľstvami (Ikar, Albatros media a Kniha Zlín), ktoré ma zásobovali super knihami a recenznými výtlačkami.

Dostala som pozvanie prednášať na Žilinskej univerzite a na Barcampe v Žiline, ocitla som sa v Hospodárskych novinácha v Šarme, zažila som skvelý Tweeting a Wordcamp, cesty do Londýna a Ríma, investovala som do iPadu Mini a do iPhonu 5, vydala som ebook s mojimi najlepšími článkami z blogu.

220px-Fun_-_Some_Nights_album_coverTop roku 2012

Kniha: Pavol Rankov – Matky

Film: The Intouchables

Seriál: Downton Abbey

Hudobný album: Fun. – Some Nights

2013

Normálne si neznášam dávať novoročné predsavzatia, podľa mňa je na pozitívnu zmenu čas kedykoľvek. Tento rok som si ich pár dala, ale nazývam ich skôr plánmi, to znie menej zaväzujúco…

1. Skôr vstávať a zdravšie jesť. Vstávať kedy chcem je síce super, ale v poslednej dobe som mala pocit, že takto polovicu dňa preflákam. Teraz mi budík zvoní každý deň o 9.00, nie vždy sa mi podarí vstať (záleží, čo robím večer predtým), a postupne to chcem po polhodinke posúvať smerom dole. Na iPhone mám skvelú aplikáciu Sleep Cycle, ktorá ma zobudí vždy v ľahkej fáze spánku, o to je to bezbolestnejšie a geekovsky zábavnejšie. Z toho pramení aj lepší harmonogram stravovania, ktorý mi narúšajú len moje návštevy u priateľov, kde pri pohári (pohároch) hrávame Osadníkov do neskorého večera…

2. Viac oddychovať. Sú dni, keď nemám žiadny špeciálny program a som len doma. Zvykla som si také dni komplet vyplniť prácou. Teda „vyplniť“, lebo síce to vyzeralo tak, že od rána do noci sedím pri kompe a pracujem, reálne som sa pomedzi to flákala, v duchu „veď mám na to celý deň“. Produktivita nie je o tom, makať až kým nevypustím dušu. Snažím sa čo najviac práce urobiť doobeda a poobede, večer napíšem max. článok na blog a potom si už len čítam či pozerám filmy/seriály. Potom sa mi aj ráno lepšie vstáva – doteraz som s hlavou plnou práce zaspávala a po zobudení si k nej opäť sadala.

3. Viac čítať a pozerať filmy. To súvisí so samotným oddychom – a toto je moja naobľúbenejšia forma relaxu. V poličke na čítanie je toho stále dosť, najnovšie som sa namotala na Annu Kareninu a Bedárov, z filmov mám vo watch liste oscarové nominácie.

4. Zvýšiť príjem. Od júla začínam platiť aj sociálku, čo je so zdravotným poistením 185 eur len na odvodoch. Aby som nemusela polovicu mesiaca robiť len na uja Fica a jeho crazy nápady, budem sa snažiť ustáliť príjmy tak, aby to nebolo pre mňa likvidačné. Lebo to by bola škoda, no nie? No áno.

5. Tajomstvo. Ale niečo si treba nechať aj pre seba, nie? ;)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

You May Also Like