Mellisa & Joey

Melissa & Joey is recorded in front of a live studio audience. Touto vetou sa začína každá časť sitkomu Melissa & Joey. Áno, je to presne ten typ seriálu, kde sa za každým vtipom diváci v pozadí smejú a ktorý je natáčaný z veľkej väčšiny v štúdiovej obývačke alebo kuchyni rodinného domu.

Melissa je council women mesta Toledo a stará sa o dve pubertálne deti (Lennox a Rydera) svojej sestry, ktorá je momentálne vo väzení kvôli manželovmu finančnému škandálu. V tomto škandále o všetko prišiel aj biznisman Joe Longo. Už v prvej epizóde Melissa zamestná Joeyho, ktorý medzitým prespáva vo svojom aute, ako pestúnku k Lennox a Ryderovi.

Z toho vyplýva hneď niekoľko vecí pre zápletku seriálu: Melissa sa síce musí starať o deti, ale nie svoje. Hoci má po 30, stále je slobodná, takže môže striedať vzťahy a riešiť typické problémy s chlapmi. Je to vlastne na prvý pohľad obyčajná ženská, inteligentná, ale aj rebelka a dobrá papuľa.

Joe je chlap pre všetko. Kým neprišiel o zamestnanie, peniaze aj manželku, bol úspešným obchodníkom. Rovnako dobre mu však ide aj varenie, majstrovanie, „výchova“ detí a riešenie hocijakého zapeklitého problému, do ktorého sa Mel dostane (skrátka taký Mr. Know It All). A samozrejme, pre ženy je to riadny macho (hoci zase nie taký, že by ste ho chceli kopnúť do riti).

mellisa-joey-4

Medzi Mel a Joeym funguje skvelá chémia. Iskrí to zásluhou výborne napísaného scenára, no už na prvý pohľad vidíte, že to mezi nimi funguje aj prirodzene ľudsky. Nebude žiadnym spoilerom, keď poviem, že budú mať aj slabosť jeden pre druhého a hoci každý rieši svoje vzťahy, objaví sa zopár náznakov, že by možno…

V ničom nezaostávajú ani decká – Lennox je typická puberťáčka trochu hipstersky šmrncnutá Lisou Simpson, študuje na strednej škole a pekne sekunduje Mel v babských záležitostiach. Ryder je v škole menej populárny ako Lennox (ktorá mu to rada dáva najavo) a má šťastie na dosť podivné priateľky. Ale to iste len preto, aby to v scenári všetko fungovalo a mohli sa s Lennox doťahovať, inak je to tiež veľký fešák.

mellisa-joey-3

V podstate všetci herci sú atraktívni, čím je seriál pekne vyvážený a „svoje“ si tam nájdu dámy aj páni. Práve beží 3. séria a dokonca už bola potvrdená 4. séria, takže bude na čo pozerať.

Melissa & Joey je veľmi podarený, ba až nadpriemerný sitkom na odreagovanie. Nič vážne sa v ňom nerieši – a to je vlastne dobre: nevnucuje žiadne názory ani sa nesnaží moralizovať. Je postavený na originálnom humore založenom hlavne na slovných hračkách, takže ho odporúčam pozerať v angličtine (určite nečakajte na trápny sk/cz dabing, ak sa niekedy objaví).

Hlavnú herečku Melissu Joan Hart si budete možno pamätať zo seriálu Sabrina – mladá čarodejnica. Joseph Lawrence, predstaviteľ Joeyho, je menej známy herec a spevák (naspieval aj úvodnú zvučku „Stuck with me“).

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

You May Also Like
prečítať

Downton Abbey

Počas vianočnej seriálovej prestávky som sa konečne dostala k seriálu Downton Abbey, ktorý mi niekto odporučil na Facebooku…
prečítať
prečítať

Chuck

Chuck je môj nový objav. Dostala som sa k nemu už ani neviem na čie odporúčanie na Twitteri.…
prečítať
prečítať

Gilmore Girls

Ženy z rodu Gilmorovcov (oficiálny slovenský názov) je jedným z mojich najobľúbenejších seriálov, aj keď je úplne odlišný…
prečítať