10 najlepších pluginov pre WordPress

WordPress je redakčný systém, na ktorom bežia všetky moje weby – okrem Červeného pera. Oproti jednoduchým blogovacím službám typu Tumblr alebo Posterous sa na ňom dá postaviť v podstate hocijaká stránka, nielen blog, a pluginmi sa dá doladiť presne takými funkciami, aké potrebujem. Proti Joomle nemám nič, ale zvykla som si na WP.

Ak ste aj vy wordpressáci, možno sa vám bude hodiť zoznam Top 10 najlepších pluginov, ktoré používam. V druhej časti článku vám ponúknem zoznam top pluginov, ktoré používajú slovenskí blogeri alian, depi a Braňo Rác.

Upozorňujem, že je to veľmi subjektívny zoznam. Používam len premium témy, kde je funkcionalita pre niekoho nevyhnutných pluginov už zabudovaná a netreba ich doinštalovávať. Toto sú pluginy, ktoré mám asi na každom svojom webe bez ohľadu na nainštalovanú tému.

 1. All In One Seo Pack – kto hľadá, nájde, a kto má dobre urobené SEO, ten je aj nájdený. Týmto pluginom si SEO zapnete. Haha.
 2. Broken Link Checker – čím dlhšie stránku vlastníte, tým viac je možné, že niektoré staršie linky už nebudú fungovať – stránka je premiestnená, neexistuje, alebo sa jednoducho len niečo blbé vyskytlo. Plugin kontroluje zlé linky, vedúce z vášho webu. Nemusíte sa teda obávať, že by bol čitateľ presmerovaný na 404 stránku, čo by mohlo vyznieť pre vás dosť nepríjemne, hoci za to nemôžete. Jednoducho link len odliknete a je to.
 3. Google Analyticator – ak chcete sledovať štatistiky vášho webu v Google Analytics, sem vložíte tracking code a k dispozícii sú aj drobné nastavenia.
 4. Google XML Sitemaps – plugin vygeneruje XML sitemap vašej stránky, aby ju mal rád ujo Google.
 5. HelloBar for WordPress – chcete upozorniť na špeciálnu aktivitu, ktorá prebieha na vašom webe? (Ne)nápadný červený pásik je pre tento účel ako stvorený! Pro verzia je platená, ale aj free v našich podmienkach celkom dobre poslúži.
 6. Smart Youtube PRO – vkladať Youtube linky je už možné aj defaultne v najnovších témach, ale tento plugin vám pomôže vyhrať sa s nastaveniami do detailov. Ale pozor na SOZU, aby vám za vkladanie linkov z YouTube nedala pokutu ;)
 7. Social Metrics – na jednom mieste vidíte, ako boli vaše články lajkované, retweetované a inak zdieľané.
 8. ThemeFuse Maintenance Mode – ak prerábate stránku alebo spúšťate novú, zapnutý plugin zobrazí neprihláseným používateľom len comming soon stránku, ktorá dobre vyzerá a dá sa ľahko upraviť. Zobrazuje aj časovač, ktorý informuje, kedy bude stránka spustená.
 9. Tweet, Like, Google +1 and Share – nepotrebujeme mať pod článkom milión zdieľacích tlačidiel, úplne nám stačia 3 najzákladnejšie – LIke, Tweet a Google+ (mimochodom, vidíte ich aj pod týmto článkom). V tomto plugine sú všetky pohromade, čo má tú výhodu, že sa medzi sebou nebijú, ale pekne poslúchajú.
 10. W3 Total Cache – pomalý web je zlý web, a tento plugin tomu trochu pomôže. A netreba pre to pohnúť ani prstom.

Aké pluginy používajú slovenskí blogeri?

Na základe formuláru, ktorý som vytvorila po WordCampe, sa objavili takéto odpovede:

alian: Adrotate, Akismet, AIOSP, Black List, Clean-contact, Delete-Revision, Dublin Core for WordPress, Google Analyticator, Google SML Sitemaps, Jetpack by WordPress.com, Lightbox 2, NextGEN Gallery, Revision Control, Twitter for WordPress, Twitter Tools, WordPress Related Posts, WP-PostViews, WP Facebook Open Grap Protocol.

Braňo Rác: Osobne môj top plugin je Disqus pre diskusie.

depi: Advanced Custom Fields, Contact Form 7 / Gravity Forms, Hyper Cache, Jetpack by WordPress.com (kvôli štatistikám), WordPress SEO, WP-PageNavi, NextGen Gallery. Je toho mrte, záleží projekto od projektu, web od webu, ale tieto používam najčastejšie a tým pádom sú aj moje naj.

Pôvodne som chcela urobiť z toho väčší článok, kde by som podrobnejšie popísala pluginy aj ďalších ľudí, ktorí sa zapojili do prieskumu. Ale fakt nestíham, tak ak by ste sa v tom chceli niekto pohrabať, tak si pozrite výslednú tabuľku odpovedí.

3 comments
 1. fajn pluginy, este by som pridal aj hana flv player, Secure wordpress, najviac na wordpresse milujem, že má pluginy fakt skoro na všetko. A samozrejme tie platené bývajú ešte lepšie.

 2. Ahojte,

  veľká väčšina pluginov z článku je skvelá. Osobne na SEO používam Yoast :) Skúšal som už desiatky pluginov, niekotré sa mi osvedčili iné menej. Napríklad taký Hellobar vôbec nie. Iba odlákaval pozornosť od iných aspektov stránky.

  Teraz si najviac “ujíždím” na zdieľacích pluginoch na sociálne siete. Najviac sa mi osvedčili Digg Digg a MashShare Social Buttons. Prečo a kde ich umiestniť popisujem v samostatnom článku na

  Plus peckou je plugin s názvom Q2W3, ktorý umožní, že ľubovoľný widget sa dá nastaviť ako floating (plávajúci, ide s čitateľom celý čas na jednej zo strán).

  Ktoré pluginy pre WordPress ešte odporúčate vy?

  Peo

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

You May Also Like