Ako napísať recenziu o knihe, ktorú by ste si mali prečítať, ale zároveň bez toho, aby som nevyzradila nič z napínavého deja?

Lovci mozgov. Ak čakáte sci-fi, sklamem vás. Je to o realite fungovania sveta a jeho mechanizmov – keď vo veľkej firme potrebujú niekoho na líderskú pozíciu, nehľadajú kandidátov na Profesii… :). Najímajú si exkluzívne personálne agentúry, ktoré vám správneho kandidáta odporučia.

Roger Brown pokladá sám seba za najlepšieho a najväčšmi nedoceneného headhuntera – lovca mozgov v Nórsku. Má príliš peknú manželku, príliš drahú vilu a žije si nad pomery.

Roger Brown kandidátov neodporúča. On ich vyberá. Jeho metódy mu zaručili 100% úspech a slávu. Tentokrát má vybrať človeka, ktorý by viedol firmu Pathfinder, vyrábajúcu špecializované GPS systémy. Na vernisáži sa zoznámi s Clasom Grevem, dokonalým kandidátom na akýkoľvek manažérsky post. Všetko sa zdá byť už vopred jasné…

Ale ďalej už naozaj neprezradím z deja viac, verte mi – ide o vaše čitateľské dobro :).

Keď sa na knihu pozriem literárnym okom, nemôžem jej vyčítať nič. Je to jedna z kníh, ktorú začnete čítať, a keď ju musíte aj načas odložiť, neviete sa dočkať, kedy ju znova chytíte do ruky. Severskému autorovi nechýba cit pre vykreslenie osobnosti a situácie a všetko korení jemným cynicko-ironickým nadhľadom. Kniha je napínavá do poslednej stránky – aj keď si myslíte, že vás už nič neprekvapí, záver prináša nečakaný obrat.

Odporúčam každému, kto má rád napätie, prepracovanú psychiku postáv a skvelý dej. Kniha vyjde v Ikare už o niekoľko dní.

Jo Nesbø (1960) sa preslávil sériou kriminálnych románov v hlavnej úlohe s Harrym Holem, ktorými nadchol kritiku aj čitateľov. Jeho knihy preložili do tridsiatich siedmich jazykov a získali mnoho ocenení. V súčasnosti ho v Európe považujú za jedného z najlepších autorov kriminálnych románov. V Headhunters prichádza Nesbøs novou ústrednou postavou, Rogerom Brownom. Román vyšiel vo vyše dvadsiatich krajinách a úspech ho predurčil na filmové spracovanie. V slovenčine vyšli autorove romány Zrada (Rødstrupe, Ikar 2008), Bohyňa pomsty (Nemesis, Ikar 2010) a Diablova hviezda (Marekors, Ikar 2010).

Ako napísať recenziu o knihe, ktorú by ste si mali prečítať, ale zároveň bez toho, aby som nevyzradila nič z napínavého deja? Lovci mozgov. Ak čakáte sci-fi, sklamem vás. Je to o realite fungovania sveta a jeho mechanizmov - keď vo veľkej firme potrebujú niekoho na líderskú pozíciu, nehľadajú kandidátov na Profesii... :). Najímajú si exkluzívne personálne agentúry, ktoré vám správneho kandidáta odporučia. Roger Brown pokladá sám seba za najlepšieho a najväčšmi nedoceneného headhuntera – lovca mozgov v Nórsku. Má príliš peknú manželku, príliš drahú vilu a žije si nad pomery. Roger Brown kandidátov neodporúča. On ich vyberá. Jeho metódy mu zaručili 100% úspech a slávu. Tentokrát má vybrať človeka, ktorý by viedol firmu Pathfinder, vyrábajúcu špecializované GPS systémy. Na vernisáži sa zoznámi s Clasom Grevem, dokonalým kandidátom na akýkoľvek manažérsky post. Všetko sa zdá byť už vopred jasné... Ale ďalej už naozaj neprezradím z deja viac, verte mi - ide o vaše čitateľské dobro :). Keď sa na knihu pozriem literárnym okom, nemôžem jej vyčítať nič. Je to jedna z kníh, ktorú začnete čítať, a keď ju musíte aj načas odložiť, neviete sa dočkať, kedy ju znova chytíte do ruky. Severskému autorovi nechýba cit pre vykreslenie osobnosti a situácie a všetko korení jemným cynicko-ironickým nadhľadom. Kniha je napínavá do poslednej stránky - aj keď si myslíte, že vás už nič neprekvapí, záver prináša nečakaný obrat. Odporúčam každému, kto má rád napätie, prepracovanú psychiku postáv a skvelý dej. Kniha vyjde v Ikare už o niekoľko dní. Jo Nesbø (1960) sa preslávil sériou kriminálnych románov v hlavnej úlohe s Harrym Holem, ktorými nadchol kritiku aj čitateľov. Jeho knihy preložili do tridsiatich siedmich jazykov a získali mnoho ocenení. V súčasnosti ho v Európe považujú za jedného z najlepších autorov kriminálnych románov. V Headhunters prichádza Nesbøs novou ústrednou postavou, Rogerom Brownom. Román vyšiel vo vyše dvadsiatich krajinách a úspech ho predurčil na filmové spracovanie. V slovenčine vyšli autorove romány Zrada (Rødstrupe, Ikar 2008), Bohyňa pomsty (Nemesis, Ikar 2010) a Diablova hviezda (Marekors, Ikar 2010).
Téma - 8
Dej - 8
Postavy - 7.5
Štýl - 7.5

7.8

8

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

*
*