Knižná výzva 2015

Pred pár dňami obehla internety netradičná knižná výzva. Namiesto plánovaného počtu prečítaných titulov, na ktorý sme zvyknutí z Goodreads, obsahuje 50 bodov na prečítanie 52 kníh (1 bod obsahuje prečítanie trilógie).

Vyzýva napríklad na prečítanie knihy, ktorá má v názve číslo, debut slávneho autora, zakázanej knihy alebo knihy vydanej v roku vášho narodenia. Pritom neurčuje žiadne konkrétne tituly – výber ponecháva na vás. A keďže je to aktivita slúžiaca hlavne pre zábavu, v podstate nemá žiadne ďalšie pravidlá. Je len na vás, či prečítaním jednej knihy odškrtnete viac bodov zo zoznamu, alebo či budete „poctivo“ čítať pri každom bode niečo iné.

Pre väčšiu prehľadnosť som si jednotlivé body preložila a nahádzala do Wunderlistu. Ten má super funkciu sprístupniť zoznam pre verejnosť, a preto sa o ten môj podelím s vami.

Niektoré body mi robili trošku problém – buď kvôli prekladu alebo samotnému významu. Book based entirely on its cover som preložila ako kniha prečítaná kvôli obálke (zdá sa mi to najlogickejšie). Kniha s dejom zasadeným do môjho rodiska sa mi bude asi ťažko zháňať, ale snáď nájdem aspoň niečo z blízkeho okolia. Zakázanú knihu u nás asi (našťastie) nenájdem, ale skúsim vymyslieť niečo podobné. Intepretácia mnohých bodov je voľná, ale ako som už napísala, ide o zábavu, nie o akademické zadanie.

Kto nemá Wunderlist alebo si chce urobiť vlastný preklad, si môže stiahnuť originálnu výzvu (v angličtine).

2 comments
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

You May Also Like
prečítať

Jozef Karika: Strach

Jozef Karika nepatrí do kategórie slovenských autorov, ktorých knihy bývajú nominované na Anasoft literu, ale pomaly každá sa…
prečítať