Ako som si mikinu Shirtinatoru dala vyrobiť

Ak ste sa niekedy stretli s potrebou vytvoriť si pre seba alebo pre niekoho blízkeho kus originálneho oblečenia, so stránkou Shirtinator.sk ste sa už pravdepodobne stretli. Nie je to iba záležitosťou geekov, ktorí chcú dať najavo svoju geekovskú filozofiu citátmi zo seriálov a filmov, propagovaním seba na sociálnych sieťach, ale každého, kto sa chce trochu odlíšiť z davu.

Shirtinator ponúka potlač tričiek, mikín, ale aj spodného prádla, plyšákov, vankúšov, hrnčekov a pod., pričom si môžete vybrať z vopred pripravených motívov, ale tiež vytvoriť si svoj vlastný.

Celý proces tvorby a objednávky som prednedávnom absolvovala aj ja a ak stále váhate, či takúto službu využiť, možno vás nasledujúce riadky o tom presvedčia.

Keď si premyslíte potlač, otvoríte si aplikáciu Creator. V prvom kroku si vyberiete druh oblečenia alebo predmet, s ktorým chcete pracovať. Vonku je chladno, originálnych tričiek mám už z Threadless dosť, a tak som sa rozhodla pre obyčajnú čiernu mikinu. Plochy potlače sú naznačené vľavo v stĺpci – vidíme, že môžeme tlačiť vpredu, vzadu a na rukávoch.

Keďže som chcela byť čo najoriginálnejšia, vybrala som si svoj vlastný motív a vopred som si ho pripravila vo Photoshope. Znalosť profesionálnych grafických programov samozrejme nie je potrebná, váš originálny motív si môžete poskladať aj sami priamo v Shirtinatore, stačí pridať obrázok (obrázky), príp. text, a všetko si tam pekne poukladať.

Takto vyzerá pridaný môj motív. Môžem si ho ešte pootáčať, priblížiť, príp. zväčšiť (v rámci naznačeného priestoru) – jednoducho prispôsobiť priamo na mieru. 4 zelené hviezdičky hlásia, že kvalita je dostatočná, a tak môžeme pokračovať ďalej s pridávaním podobného motívu na zadnú stranu.

Ako sa môžete presvedčiť, veľkosť Creatora nie je úplne dobre viditeľná a zobrazený motív nie je dobre vidieť. Je to asi aj preto, že použité písmo v oboch motívoch je tenké, no aj tak je tu problém s prispôsobením presne na milimeter (deformácia grafičky :).

Okrem potlače zadnej strany som si dala na rukáv ešte text @monicqa – môj nick používaný na Twitteri, ale aj všade v internetovom podsvetí :). Na výber je niekoľko fontov a text sa dá opäť upravovať, zväčšovať a otáčať podľa potreby.

Keď Creator hlási cenu 30 €, končím úpravy a začínam objednávať.

Ak sa pomýlite a zle vyberiete veľkosť, v nasledujúcom kroku to môžete ešte stále zmeniť a príp. vytvoriť ešte ďalšiu potlač.

Potom už nasledujú len jednotlivé kroky objednávky, kde vyplníte svoje kontaktné údaje a zvolíte si možnosť platby a doručenia.

Váš výtvor môžete očakávať (ak nezvolíte express do 48 hodín) v priebehu pár dní, Shirtinátor ho odošle cez UPS hneď nasledujúci deň po jeho vyhotovení. Ja som objednávala tuším vo štvrtok a v utorok už vyzváňal ujo UPS-kár.

Zásielka je malá krabička, v ktorej nájdete v plastovom obale zabalené vaše tričko či mikinu a návod na pranie (pozor, dôležité pre zachovanie kvality nielen výrobku, ale hlavne potlače, pretože každý typ motívu sa tvorí rôznymi spôsobmi).

A tu je moja hotová mikina:

Mikina vyzerá byť kvalitná, potlač tiež. Už som len zvedavá, koľko vydrží, ale podľa mojich dávnejších skúseností sa skôr vyperie farba z mikiny, akoby zišla potlač. Keďže takéto kúsky si dávame robiť skôr pre potešenie ako víziu na dlhoročné nosenie, tak je to veľmi fajn výdrž.

4 comments
  1. Pekne to vyzera, napad pekny, vsetko super.. az na jednu malickost – ako vies, ktoru velkost si mas objednat? Iba podla tych cm, ktore tam su? Predsalen 30 euri nie je az tak malo na to,aby sa clovek triafal do velkosti… :)

  2. Tie rozmery ktoré sú tam uvedené sedia a pokiaľ nebude sedieť veľkosť, môžu ti to vymeniť za iný kus. Pre istotu si to ale vždy over pred objednaním.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

You May Also Like
prečítať

TEDxBratislava 359°

Tretí ročník jedinečného podujatia TEDxBratislava sa uskutoční už o dva mesiace, tentokrát s podtitulom trochu netradičným: 359°. V…
prečítať
prečítať

Ladies Day

Jedinečný inšpiratívny a rozvojový seminár výhradne pre ženy, ktorý sa koná iba 1x v roku, na Deň žien,…
prečítať