Kávička na budovanie vzťahov

Kto ma pozná, vie, že si nepotrpím na veľa vecí, ale pri výbere dobrej kávy si dávam naozaj záležať. Aj keď mi káva nezaberá ako životabudič (môžem si ju dať pokojne aj o polnoci a o chvíľu ísť spať), pijem cca 2 kávy denne iba pre chuť. Niekomu káva nechutí, niekto ju považuje za nezdravú, ale aj tak sa nájde v okolí dosť ľudí, aby bolo vždy s kým na tú kávu ísť.

Nie nadarmo sa hovorí, že pri káve sa budujú vzťahy – keď pred vás položia šálku voňavej kávy, tak predsa len musíte počkať, kým trochu nevychladne, aby sa dala piť (ak zrovna nemáte azbestové hrdlo) a popritom máte čas sa porozprávať, prebrať, čo je nové, dozvedieť sa niečo o tom druhom… Vôňa kávy vám k tomu robí najlepšiu atmosféru.

Nedávno som dostala ponuku otestovať kávu od novozniknutého obchodu Coffeein.sk. Je to nový slovenský internetový obchod, ktorý ponúka všetko, čo k pitiu dobrej kávy potrebujete: od kávovarov a mlynčekov cez kapsule až po tú najlepšiu zrnkovú i mletú kávu.

Nájdete tam talianske kávy Italcaffé, Lavazza i plantážnu kávu. Ja som sa rozhodla otestovať jednu z najlepších káv, ktoré ponúkajú: Univerrsal Haiti. Má mimoriadnu štruktúru tela, s nádychom masla a orechov. 250g tejto kávy stálo pred ničivým zemetrasením v Haiti cca 50 €. Túto kávu môžem len odporučiť.

Ak by ste chceli otestovať niečo špeciálne, alebo urobiť nejakému kávičkarovi radosť, určite si všimnite jamajskú kávu Semiramis Jamaica Blue Mountain, ktorá je údaje označovaná za najlepšiu kávu na svete so svojou jemnou príchuťou kakaa, mandlí a lieskových orieškov, prípadne najdrahšiu kávu na svete, Semiramis Kopi Luwak. Táto káva prechádza cez úplne exotické spracovanie v zažívacom trakte cibetkovitého zvieratka, domácimi nazývaného luwak.

Každopádne, ak sa rozhodnete pre akúkoľvek kávu z nového kávového obchodu Coffeein.sk, pamätajte: nekupujete len kávu, kupujete aj jej príbeh… :).

1 comment
Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

You May Also Like
prečítať

Ladies Day

Jedinečný inšpiratívny a rozvojový seminár výhradne pre ženy, ktorý sa koná iba 1x v roku, na Deň žien,…
prečítať
prečítať

TEDxBratislava 359°

Tretí ročník jedinečného podujatia TEDxBratislava sa uskutoční už o dva mesiace, tentokrát s podtitulom trochu netradičným: 359°. V…
prečítať