#počúvam pocuva.me

V poslednej dobe sa na Twitteri udomácnil hashtag #počúvam. Začal sa tešiť obľube zásluhou @durifigura, ktorý nám s ním niekoľko večerov vyhrával samé dobré skladby. Hoci pojem dobrá hudba je spojenie veľmi subjektívne, určite ste už zažili pocit, že máte všetko opočúvané a/alebo chcete získať tipy na novú hudbu vďaka crowdsourcingu.

Ďuri so svojím hashtagom inšpiroval @m_jurkovic, ktorý za pár dní zmajstroval jednoduchý web – najskôr na subdoméne svojho blogu, teraz na samostatnej doméne pocuva.me. Takže keď niekto tweetne, čo počúva (stačí použiť spomenutý hashtag #počúvam), jeho tweet sa zobrazí medzi ostatnými na osobitnom webe. Za týždeň sa takto nazbieralo okolo 160 tweetov, a to sa všetko len rozbieha.

K Twitter projektu pocuva.me patrí neodmysliteľne aj vlastný Twitter účet @pocuvame, plný hudobných tipov (účet spravuje Rayiner)

Akú to má logiku? Pre teba možno žiadnu. Teda ak nepočúvaš hudbu (alebo len nejaký veľmi špecifický žáner), nezaujíma ťa, čo počúvajú druhí a nepoužívaš Twitter (to dokonca ani nie je podmienkou, web je funkčný pre každého). Ja sa osobne z tohto nápadu teším – už málokedy vidieť, že niekto urobí niečo len tak pre druhých bez toho, aby hneď začal rozmýšľať, ako na tom zarobiť a ako to urobiť čo najrýchlejšie a najbombastickejšie. Dnes, keď sa každý nápad automaticky mení na startup, je milé sledovať, ako sa jednoduchá idea bez veľkých slov postupne mení na niečo konkrétne a užitočné.

Ako sa na Twitteri vyjadril @m_jurkovic, plánuje na pocuva.me ešte rôzne vylepšenia – nielen dizajnové, ale aj funkčné. Napríklad sa budú dať označovať obľúbené songy a celé to bude viac personalizovanejšie. Ja by som zase privítala možnosť pustiť si všetku hudbu (napr. za uplynulý deň) v jednom playliste.

Projektu držím palce a budem sa tešiť, ak budeš hashtag #počúvam používať aj ty, aby som sa mohla inšpirovať stále novou hudbou :).

1 comment
  1. Celý tento projekt má jednu veľkú chybu – hľadám novú hudbu medzi ľuďmi o ktorých vkuse neviem vôbec nič. Čo je horšie – ich vkus môže byť diametrálne odlišný od môjho a náhodou tam narazím na nejaký Desmod, Lunetic, IMT Smile alebo inú totálnu kravinu a na ten web viac neprídem. Nevidím rozdiel medzi náhodným klikaním na pocuva.me a youtube.com – oboje môže viesť k tomu že nájdem niečo dobré ale pomer junk/hit je príliš vysoké číslo takže je to vlastne strata času.

    Odporúčam ísť na Pohodu, prípadne iný (dobrý) festival, stretnúť reálnych ľudí, oddýchnuť si od geeky junk, zatancovať si, zabaviť sa a nazbierať zásoby dobrej hudby na celý ďalší rok. A samozrejme treba prestať počúvať komerčné rádiá, okamžite, to nemá s kvalitnou hudbou nič spoločné.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

You May Also Like