Knižné sklamania (2018)

Výbery kníh prečítaných (nie vydaných) v roku 2018, rozdelených do 6 článkov. Pri týchto knihách som nestihla napísať recenziu, preto aspoň krátke zhodnotenie a odporúčanie, komu by sa mohli páčiť.

  1. Japonská literatúra (2018)
  2. Detektívky a trilery (2018)
  3. Knižné sklamania (2018)
  4. Motivačná literatúra (2018)
  5. Oddychovky pre ženy (2018)
  6. Knihy pre náročnejších čitateľov (2018)

Donato Carrisi: Súd duší

Kniha od autora Našepkávača, ktorého považujem za jednu z najlepších detektívok. S rovnakými očakávaniami som si kúpila aj Súd duší a síce som ho prečítala, bola to strašná kniha. Považujem sa za inteligentného čítateľa, ale tu bolo toľko zápletiek, odbočiek, postáv, ktoré často nedávali žiadny zmysel alebo sa vyvíjali úplne nerealisticky, že som sa naozaj čudovala, ako tieto dve knihy mohol napísať rovnaký autor.

Lesní lišky

Malá knižočka krátkych poviedok, ktoré vychválili moji knižní kamaráti i ľudia v recenziách. Priznávam, že ma to absolútne nechytilo – asi ani jedna. Fínska fantastická literatúra teda asi nebude môj šialok kávy…

Steven Pressfield: Válka umění

Už som spomínala, že motivačných kníh veľa nečítam, ale táto bola (opäť) do neba vychválená, a tak som jej dala šancu – tentoraz v podobe audioknihy. Má asi jedinú výhodu – nie je v nej milión príkladov ako zvyčajne, ale naopak – je taká filozoficko-ezoterická, až mi tie príbehy zrazu chýbali.

Julian Barnes: Jediný príbeh

Kniha s jednou z najkrajších prvých viet v literatúre. Precízne napísaný príbeh o láske medzi mladým mužom a staršou ženou ma ale žiaľ nechal úplne chladnou.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

You May Also Like
prečítať

Samuel Bjork: Sova

Jednou z najočakávanejších kníh tejto zimy bolo druhé pokračovanie detektívok s Holgerom Munchom a Miou s názvom Sova.…
prečítať