Detektívky a trilery (2018)

Výbery kníh prečítaných (nie vydaných) v roku 2018, rozdelených do 6 článkov. Pri týchto knihách som nestihla napísať recenziu, preto aspoň krátke zhodnotenie a odporúčanie, komu by sa mohli páčiť.

  1. Japonská literatúra (2018)
  2. Detektívky a trilery (2018)
  3. Knižné sklamania (2018)
  4. Motivačná literatúra (2018)
  5. Oddychovky pre ženy (2018)
  6. Knihy pre náročnejších čitateľov (2018)

Bernard Minier: Kruh

Druhý diel francúzskej detektívnej trilógie s komisárom Martinom Serazom, ktorý som počúvala ako audioknihu. Minier písať vie a niečím mi jeho knihy pripomínajú Larsa Keplera, ale z nejakého dôvodu mu chýba niečo, čo by vyvolalo väčší wow efekt.

Odporúčam pre: tých, ktorí majú radi hrubé detektívky

Guillaume Musso: Central Park

Túto knihu som si kúpila veľmi skoro po tom, ako som od toho istého autora prečítala fantastické Dievča z Brooklynu, jednu z top kníh minulého roka. Nebol to úplne rovnaký skvost, ale každopádne nadpriemerný počin v tomto žánri.

Odporúčam pre: milovníkov psychotrilerov

Juraj Červenák: Mŕtvy na Pekelnom vrchu

Teraz budem asi trochu za trapošku, ale toto je kniha ešte z roku 2013. Pred cestou do Prahy som kedysi čítala 2. diel série a páčil sa mi natoľko, že som sa rozhodla pustiť do nej od začiatku. Tento rok som síce stihla len jeden diel a asi budem pokračovať v podobnom tempe, ale aj to sa rozhodne oplatí.

Odporúčam pre: milovníkov histórie a krimi

Madeleine Roux: Katakomby

Taká moja guilty pleasure o trojici tínedžerov s hororovým nádychom. Toto je už tretí a posledný diel (po Asylum a Sanctum), ktorým sa celá sága uzatvára. Nezastieram, že ide o béčkové strašidelné príbehy, ale ani to, že som si pri nich vždy parádne oddýchla.

Odporúčam pre: fanúšikov slečny Peregrinovej alebo seriálu American Horror Story

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

You May Also Like